Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Extrémně akční želva

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Carmen001
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát 28. čer 2019 10:14:13

Extrémně akční želva

Příspěvek od Carmen001 » pát 28. čer 2019 10:26:11

Dobrý den, chci se zeptat na věc, která mě už asi měsíc "trápí". Mám cca 17 let starého samce želvy čtyřprsté a poslední měsíc je tak moc akční, co jsem to s ním ještě nezažila. Je fakt, že před měsícem jsme se nastěhovali do nového bytu. Podmínky má stále stejné, ale když jsem doma, jakmile to zjistí, chodí po teráriu tam a zpátky a strašně mlátí krunýřem do terária, prostě dělá hrozný "bordel", že mám pocit, že to terárium za chvíli zboří. Myslela jsem, že je mu v teráriu "vedro", ale teplotu má ideální. Když ho dám na zem, pořád vyhledává moji nohu a snaží se po ní šplhat. Nebo na ni jen sedne a odpočívá. Jen na mou nohu, přítele si nevšimne. Vím, že je dobře, že je fit a je evidentně i zdravý, ale jeho velká akčnost je pro mě dost zvláštní a říkám si, co mu chybí. Nebo je jen v období, kdy se chce pářit? Upozorňuju, že ho nezimuju, nemám kde a trochu se zimování i bojím.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Extrémně akční želva

Příspěvek od Mirek » pát 28. čer 2019 15:14:00

Nchybí mu nic, jen je to akční samec. Změna prostředí mohla také napomoci. Na zimu by se pohlavní pud mohl uklidnit, ale u nezimovaných želv to neberte jako jistotu.

Odpovědět