Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

rozezná želva pohlaví člověka?

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

rozezná želva pohlaví člověka?

Příspěvek od Jaroslav » pon 25. úno 2019 19:22:08

dobrý den,
viděl sem hodně dokumentů a pod, že dospělá želva pozná lidi od sebe, s přítelkyní máme 6 měsíční želvu, na mě reaguje tak, že se proti mě nastaví a " vyskočí" proti mě popřípadě na mě otevírá zobák, k přítelkyni jde nastavuje hlavu apod, přitom já jsem se želvou daleko více v kontaktu... myslíte si, že to může být rozdílným pohlavím? Třeba že by želva byla samec a tíhnul více k ní? podle ocásku nedokážu ještě ani tipovat pohlaví želvy, děkuji za odpověd na můj dotaz.... chceme jen s přítelkyní vědět co si o tom myslet :D

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: rozezná želva pohlaví člověka?

Příspěvek od Mirek » pon 25. úno 2019 22:14:33

To je otázka, na kterou nejde dost dobře odpovědět. Je vůbec otázka, do jaké míry jsou schopni plazi využívat paměť. Osobně si nemyslím, že by si dokázali pamatovat obličeje. Zřejmě si umí zapamatovat podle určitých znaků toho člověka, který o ně pečuje, protože před chovatelem se želva zpravidla nezatahuje do krunýře, protože neočekává nebezpečí. Co se týče afinity k mužům nebo ženám, tak si myslím, že to nehraje roli. Nakonec ani nejsme schopni určit, zda si dokáže želva uvědomit pohlaví člověka na základě typických znaků.

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: rozezná želva pohlaví člověka?

Příspěvek od Jaroslav » pon 25. úno 2019 22:19:15

dobře děkuji, já právě koukal na nějaké video ze zoo praha, kde paní říkala že želva dokáže poznat dítě od starce, člověka podle chůze, hendikepované lidi apod, ale to asi jenom želva sloní apod, myslel jsem právě jestli se na mě nesnaží útočit kvůli pohlaví

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: rozezná želva pohlaví člověka?

Příspěvek od Mirek » pon 25. úno 2019 22:40:31

To je otázka, jestli to vážně umí, či nikoli. Sloní želvy v zoo jsou vyloženě zvyklé na přítomnost velkého množství lidí, přestože jsou za sklem, ale těžko říct jestli poznají handicapovaného člověka a dovolí mu skrze jeho handicap více než zdravému člověku... Jsou to zajímavé otázky, ale obtížné na odpověď.

Odpovědět