Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

očištění želvy

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

očištění želvy

Příspěvek od Jaroslav » pon 28. led 2019 20:35:57

dobrý den,
chtěl bych se zeptat dnes jsem měnil podestýlku, nahoře mám dost jemný lignocel který se zákonitě lepí na želvu když je vlhký ...
měl jsem to i u předchozího ale po pár dnech si to udusala jak chtěla a zmizelo to, uděali se větši trsy nebo jak to říct a nelepilo se to na ní jenom malinko...

očištujete nějak želvu pokud je od toho upatlaná? nebo to necháváte čiště na ní aby se to odrolilo samo :)
ja vím asi je to stupidní dotaz, ale když jsem si četl u vás v nemocech že se jí muže něco dostat pod krunýř atd, mám strach, nerad bych jí "operoval" :)
omlouvám se vím že jsem asi jako matka prvorodička :)

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: očištění želvy

Příspěvek od Jaroslav » pon 28. led 2019 21:38:25

+ bych se chtěl zeptat a omlouvám se že to není moc spojeno s prvním dotazem, pokud hodně vadí tak smažu :)
četl jsem si ted hodně o "rachilis" ale řekl bych že u mé želvy je to naopak, má naprosto rovný krunýř ale ty okraje, které na sebe navzájem navazují jsou trošku vyšší, je to normální? já si to odůvodnuji kvůli tomu žej e to tím jak roste páč jinak žádný nevybočuje z řady.
Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: očištění želvy

Příspěvek od Mirek » pon 28. led 2019 22:02:46

Želvu očistím pouze pokud s ní potřebuji nějak manipulovat (např. vážení), protože pak bych měl samozřejmě substrát všude. V jiných případech želvu nechávám na pokoji. Nevím, kde jste četl, že se želvě může něco dostat pod krunýř. Maximálně si umím představit nějaký kožní záhyb, ve kterém by se eventuálně mohl vytvořit zánět.

Máte-li na mysli okraje jednotlivých štítků, tak ty jsou vyšší přirozeně. Projevy rachitidy jsou výrazné nerovnosti, pyramidování, mezera mezi štítky, v konečném důsledku měkknutí kostí způsobené fyziologickou reakcí organismu na hypokalcémii.

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: očištění želvy

Příspěvek od Jaroslav » pon 28. led 2019 22:06:33

děkuji mirku, slibuji že ted pár dní psát nebudu, at si od takhle triviálních dotazů oddechnete :) každopadně moc děkuji za ochotu, bál sem se právě aby se jí neudělal ten záhyb :)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: očištění želvy

Příspěvek od Mirek » pon 28. led 2019 22:16:07

Ale to je v pořádku, žádný dotaz není triviální nebo stupidní... Je lepší se ptát, když něco nevím... Začátky jsou těžké a o dotazech :)

Odpovědět