Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

naráží do skla

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

naráží do skla

Příspěvek od Jaroslav » pon 17. pro 2018 17:15:17

Mám na Vás takový ne specifický dotaz, hledal jsem podobný ale nenašel jsem ho,
moje malá želva zelenavá pořád naráží do skla a snaží se vylézt z akvárka ( od té doby co mě pan Mirek poradil nové UVB je hrozně akční :D ) vždycky když jí vykoupu dám jí na chvíli do postele ( ve vyhřáté místnosti cca 24stupnu) a necham jí proběhnout po posteli, prolézt peřinama atd... otázka je, nemůžu jí tím ubližovat? vypadá spokojeně ale přece... a druhý dotaz, dělají želvy normálně to že lezou na sklo apod. a nebo se jen snaží domáhat se běhání po posteli :D děkuji :)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: naráží do skla

Příspěvek od Mirek » pon 17. pro 2018 18:42:47

Ono jí to neublíží, ale děláte si tím začarovaný kruh. Želvy jsou paličatí tvorové, a když ví, že mají možnost být na větším prostoru, než je jejich terárium, tak nevynechají jedinou příležitost bušit do skla a dávat najevo, že chtějí ven. Taky to někdy může být způsobno tím, že želvy nechápou sklo jako překážku - vidí skrze něj a chtějí se dostat na druhou stranu. Zamezit tomu se dá jedině chovem v terárku, případně nějakou neprůhlednou věcí nalepenou na sklo tak, aby neviděla želva ven... Aby to ale nebylo tak jednoduché, někdy ani tato opatření nepomohou a želvy to dělají pořád :)

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: naráží do skla

Příspěvek od Jaroslav » pon 17. pro 2018 21:15:18

takže jí tím ale neublížím :D chtěl sem jí dopřát trošku výběhu, a po koupeli je vždycky po potřebě tak se tolik nebojím, no paráda přítelkyně paličatá a ted i želva :) aspon že jí tím neubližuji. Děkuji Mirku

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: naráží do skla

Příspěvek od Mirek » pon 17. pro 2018 22:04:02

To slovo "neublížíte" ale taky nevnímejte tak, že jí to prospívá. Z chovatelského hlediska má nejlepší pdmínky v teráriu. Je to něco jako slanina pro psa. Jednou za čas neublíží, ale taky to není zdravé krmení. Druhou věcí je tahání zvířat do postele oběcně, na to si ale musí udělat každý chovatel názor sám. Docela často se například v želvím zažívacím traknu nacházejí roupi. Pokud je to do urité míry, tak neškodí, na člověka přenosné nejsou, ale přeci jen hygienické to taky zrovna nebude. Ale jak říkám - želva kvůli toho rozhodně nebude strádat a druhá otázka nepřísluší k řešení mi. :)

Klara
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. led 2019 13:46:58

Re: naráží do skla

Příspěvek od Klara » stř 16. led 2019 13:59:11

Dobrý den,
mám ten samý problém!
Doma máme želvu (samice, 9let) občas ji necháváme proběhnou po domě.
Když je v terárku ,tak také naráží do skla, vydrží to klidně i 4h.!
V terárku má vše vodu, jídlo, světlo, vhodnou vlhkost i teplotu. Občas je to k zešílení.
Nyní je to na denním pořádku. Nezimuji jí a i když minulý rok prospala v terárku téměř celou zimu, letos nespí vůbec a vnitřek terárka je obrácený vzhůru nohama (jídlo zahrabané v lignocelu, v misce na vodu naházený lignocel, boudička převrácená a nebo odsunutá...) Nepomáhá ani zakrytí aby neviděla ven.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: naráží do skla

Příspěvek od euzelva » čtv 17. led 2019 21:14:15

Odpovědi jsou na této stránce výše. Ukázkový příklad jak želva pozná, že v uzavřeném prostoru je to horší než venku ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět