Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Jakou želvu vybrat do venkovního výběhu?

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Sharka84
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. srp 2017 21:54:04

Jakou želvu vybrat do venkovního výběhu?

Příspěvek od Sharka84 » úte 01. srp 2017 22:22:38

Dobrý den, můj sen, je pořídit si želvu, nebo do budoucna rodinku želv, které by ideálně mohly být celoročně venku. Nejlépe již od malých jedinců, aby mohly běhat alespoň přes sezónu v zahradním výběhu. Zimovat se mi je moc nechce, mám z toho respekt a bojím se úhynu. Z jednotlivých článků o konkrétních druzích želv jsem pochopila, že nejvhodnější by pro mě mohla být asi želva vroubená. Ale moc jsem nepochopila následující: Želva může být od útlého mládí venku? Je nutné ji na podzim přemístit do terária či zimoviště, nebo může být i venku za nějakých podminek? Nebo bych měla uvažovat o jiném druhu,když chci chovat želvu venku co nejdéle v roce? Moc prosím o radu a předem děkuji za jakýkoli postřeh či radu

Sharka84
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. srp 2017 21:54:04

Re: Jakou želvu vybrat do venkovního výběhu?

Příspěvek od Sharka84 » stř 02. srp 2017 11:40:50

Tedy ještě bych potřebovala doplnit dotaz, může být některý druh želvy u nás venku celoročně jen se zateplenou boudou bez topení v zimě? Dokáže se sama zazimovat ? Předpokládám,že ne. Potom tedy co je nejlepší, venku zateplená bouda a v zimě všechny druhy domů? Slyšela jsem spoustu lidí povídat o tom, jak se sama želva na zahradě zazimuje a na jaře vyleze, ale nechci jim nějak ubližovat, když se pro nějakou rozhodnu, chci jí dát co potřebuje a ne aby jen přežívala. Prosím poraďte

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou želvu vybrat do venkovního výběhu?

Příspěvek od euzelva » stř 02. srp 2017 13:04:20

Pro vcenkovní chov je nejvhodnější zelenavá nebo vroubená želva. Zimovat venku může, ale nesmí zmrznout to je potřeba zajistit. Jinak vše potřebné najdete na mém webu euzelva.cz
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět