Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

očmuchávání

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Jezevi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 16. čer 2014 13:19:10

očmuchávání

Příspěvek od Jezevi » pon 11. srp 2014 16:20:47

Můžete mi prosím vysvětlit, proč mě můj 14ti letý TH samec pořád očuchává? Často za mnou chodí a nejradši očuchává nohy - upozorňuji, že umyté :D. Pro mě poměrně zvláštní jev... během psaní mi sedí u stolu u nohou... máte podobnou zkušenost, nebo má můj samec určitý typ fetišismu :))

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: očmuchávání

Příspěvek od Mirek » pon 11. srp 2014 16:39:27

Je to samec, takže vcelku normální a to ještě máte mírného samce, někteří i koušou. Jinak z Vašeho dotazu vyplývá, že je želva chovaná volně po bytě, což není vhodné. Nejvhodnější je pochopitelně venkovní výběh, pokud však nemáte možnost venkovního výběhu, tak želví stůl nebo terárium. ;)

Jezevi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 16. čer 2014 13:19:10

Re: očmuchávání

Příspěvek od Jezevi » stř 13. srp 2014 10:13:12

Samec je chován v teráriu 140 x 80. Snažíme se samozřejmě o nejlepší podmínky. Je ale zvyklý obden (v aktivním období) být na cca hodinu puštěný, možná je to chovatelsky špatně, ale je takhle navyklý odmalička a přesně ví, kdy je jeho vycházka. Začně pochodovat po terárku a čeká. Potom si (hlavně mě) očuchá, koukne co je nového v našem "terárku" a je dán zpět. Zajímalo mě to očuchávání, jelikož jsem nevěděla s čím přesně to souvisí. Jestli je to jednoduše vyhledávání potravy, nebo to má samčí podtext. Děkuju za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: očmuchávání

Příspěvek od euzelva » stř 13. srp 2014 14:31:23

Co přesně ho zajímá se stejně nedozvíte a nikdo to nemůže vědět. Je to v podstatě jedno :lol: Může to být vaše noha, pot, teplo........jediná možnost je se ho optat :D
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět