Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Strava pardálek

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Petr91
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16. dub 2017 8:03:13

Strava pardálek

Příspěvek od Petr91 » ned 16. dub 2017 8:42:00

IMG_3035.JPG
Toto je fotka z léta 2016
Dobrý den, mám již několik let pardálky. Krmím je granulemi, zelenými fazolovími lusky, jak mi poradil jeden ze zdejších chovatelů, občas čínské zelí a největší část jídelníčku tvoří čerstvá a nebo suchá tráva, typu: pampelišky, jitrocel, hluchavky, Kopřivy, svlačec. Moc rád bych rozšířil jejich jídelníček o jiné druhy rostlin. Na jedné fotce, jsem viděl želvu paprsčitou, jak žere psí víno, mohu ho dát pardálkám taky? Četl jsem že mají rády sukulenty. Mohu jim dát tlustici Crassula ovata? Mohu jim dát netřesk a jaký, na zahradách má každý jiný druh a nevím zda jsou všechny jedlé. Také jsem četl, že opuncie je pro želvu obzvláště vhodná, může ji jíst? Ty velké trny bych raději olámal. A co bodláky, jaké druhy? A trny želvě neublíží? Za jakékoli poznatky budu rád!

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Strava pardálek

Příspěvek od Mirek » ned 16. dub 2017 13:21:04

Želvě můžete dát prakticky cokoliv, co není jedovaté. Zrovna v případě pardálek, které jsou v přírodě zvyklé na drsnou dietu (prakticky tam jedí jen traviny, občas jiné čersvé rostliny), bych byl střídmější a trochu je omezoval. Co se týče psího vína, bodláků apod., to vše lze podávat.

P.S.: Při přiblížení fotky se mi zdá, že želvy mají přerostlé zobáky. Pokud mě neklame fotka, tak je potřeba je zabrousit.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Strava pardálek

Příspěvek od TondaSchumacher » sob 22. dub 2017 9:40:45

http://www.imagehosting.cz/?v=dscn44eze.jpg
Nádherné želvy - mohu mít dotaz jak jsou staré a zda jde o samce či samici?
Já je mám krátce a jsou to 3 měsíční mimina ještě....
Já krmím jen pampeliškou, jitrocel, hluchavka, jetel.....jak nebylo tak jsme kupoval polníček a rukolu. mají i seno ale v tom spíš spí než aby se tím krmily.

Petr91
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16. dub 2017 8:03:13

Re: Strava pardálek

Příspěvek od Petr91 » stř 26. dub 2017 8:54:58

Samice má 10 let a samec 6let. Pohlaví poznáte až tak po 4-6 telech ;)

Odpovědět