Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pořád chodí po teráriu a naráží do skla

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Tomáš
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 9:35:12

Pořád chodí po teráriu a naráží do skla

Příspěvek od Tomáš » čtv 16. bře 2017 19:07:57

Dobrý den,
mám 2 želvy uhlirske jedné je půl roku a druhé skoro 3 ta starší pořád chodí po teráriu a naráží do skla je to velmi otravné a deprimujici pritom by měla mít vše co potřebujete vlhkos, dobrá teplota v teráriu každý den strava sypaná vápníkem, doplněna jednou týdně o ovoce či nějakou zeleninu, každou neděli krmena troškou masa z konzervi vámi doporučenou. Před 2 týdny jsem pořídil mlhovači. Terarium je 100x50x50 také od Vás. Tapety na obou stranách aby si myslela že je v pralese a nemlatila do skla. Myslím si že dostává jen to nejlepší. Zaznamenal jsem toto chování na podzim a poté klid a až teď na jaře napadlo mě jestli to nemůže být tím že začíná jaro a je to samec který touží po páření a zatím nemá k sobě nikoho. Čím si myslíte že to může být a jak tomu předejít nebo opatřit aby s tím přestal mám s toho blbý pocit jako kdyby se mu tam nelíbilo přitom dělám vše pro to aby se měl dobře a měl vše jako v přírodě druhá želva toto nedělá a je úplně v klidu. Vím co jedinec to originál.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Pořád chodí po teráriu a naráží do skla

Příspěvek od Mirek » pát 17. bře 2017 16:49:51

http://euzelva.cz/nespokojena-zelva

Je možné, že se jedná o samce, na kterého "leze jaro", stejně tak je možné, že je želva v teráriu nespokojená. Pokud má všechno, a nemlátí do skla neustále, tak bych to asi neřešil, občas to dělají všechny želvy, zřejmě jako součást své zábavy.

Tomáš
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 9:35:12

Re: Pořád chodí po teráriu a naráží do skla

Příspěvek od Tomáš » sob 18. bře 2017 11:05:39

Děkuji :) tento článek byl povzvuzující a tak budu muset setrvat už jsem koupil na stěnu plakát ale ještě si nezvykla tak uvidíme :)

Odpovědět