Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva se převrací pod světlem

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Lili
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. kvě 2016 18:23:57

Želva se převrací pod světlem

Příspěvek od Lili » stř 23. lis 2016 18:52:18

Dobrý večer,
mám již delší dobu želvu hvězdnatou, samce 8 let. Zhruba před 3 měsíci jsem ho poprvé našla převráceného u světla. Přitom pod světlem nemá žádné překážky. Myslela jsem, že to byla výjimka, omyl. Za 3 měsíce se mi převrátil pod světlem zhruba 8x. Nevím, jak to pořád dělá, ani proč se nemůže zpátky otočit a jaký je důvod. Bojím se, aby se nepřehřál. Co si počít?
Napadlo mě dát na dno terária podložku, aby se mohl otočit. Myslím si, že se možná nemůže vrátit zpátky, protože si vyhrabe podestýlku a skleněné dno terária mu klouže.


Předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Želva se převrací pod světlem

Příspěvek od Mirek » stř 23. lis 2016 19:31:28

Záleží v jaké vzdálenosti je stěna od terária... Pravděpodobně se otáči o stěnu a slapdne do blízkosti lampy nebo se hrabáním pod ni přesune. Převrací se možná proto, že se mu v teráriu něco nelíbí - co to může být, těžko říci.

Podložku vyzkoušet můžete, jinak mě popravdě nenapadá nic, co by mohlo pomoci... Požná rozmístit u stěn terária menší kameny, aby se při převrácení měl o co zapřít.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva se převrací pod světlem

Příspěvek od euzelva » stř 23. lis 2016 20:41:19

Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lili
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. kvě 2016 18:23:57

Re: Želva se převrací pod světlem

Příspěvek od Lili » stř 23. lis 2016 21:27:18

Moc děkuji za odpovědi, teď jsem dočetla článek o nespokojených želvách. Moc pěkně napsané, vtipné a přitom poučné. Myslím, že problém bude v tom, že byl přes léto ve venkovním výběhu a i nyní mu často ustoupím a nechám ho proběhnout. Zkusím zastínit skla.

Odpovědět