Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Posouzení želv

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Posouzení želv

Příspěvek od Richenza » čtv 18. srp 2016 22:10:44

Dobrý den,
mám možnost koupit si pár hermanek a chtěla bych poprosit zkušenější chovatele o jejich posouzení. Je jim 7 let, měří 15 resp. 20 cm a podle fotky vidím, že mají mírnou rachitidu. Co myslíte, je to v normě, nebo byste si je nekoupili? Moc děkuji za názor(y).
Přílohy
IMG_2607.JPG
IMG_2608 (1)(1).JPG

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Posouzení želv

Příspěvek od Mirek » pát 19. srp 2016 14:49:47

Rachitida tam je. Sice to není nic katastrofálního, ale mohla by být i v menší míře. Jestli byh si želvy koupil bych se však rozhodl podle aktuálního posouzení stavu naživo.

Petr91
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16. dub 2017 8:03:13

Re: Posouzení želv

Příspěvek od Petr91 » ned 16. dub 2017 9:44:48

Já bych si je koupil ať jsou v jakémkoliv stavu. Ty želvy nemohou za to, že jejich majitel je vůl a rozhodně si zaslouží lepší život. Já před třemi lety koupil v jednom nejmenovaným obchodě želvu zelenavou. Mládě kterému ani specializovaní veterináři nedávali šanci na přežití. Měla zdeformovanou čelist, přiškrcené nohy i hlavu nesvlečenou kůží. Hnisavé výrustky, vypadající jako nádory na hlavě. Želva nežrala, nelezla a měla krunýř jako houbu měkounký. Žádné testy nepřipadali v úvahu, vzhledem k jejímu stavu a velikosti. Nechal jsem na veterině Přez 7000,-. Ale stálo to za to. Želva žije, žere sama a po dvou letech co nepřibrala ani miligram, začala přibírat. Je to zázrak ale díky veterině žije! Tak že jsem pro to, aby jste těm želvám udělala krásný život, který si zaslouží, když už nemůžou mít plnohodnotný život v přírodě. ;)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Posouzení želv

Příspěvek od Mirek » ned 16. dub 2017 13:13:25

Tohle je takový malý zázrak, většinou takové případy bohužel končí úhynem.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Posouzení želv

Příspěvek od euzelva » úte 18. dub 2017 7:46:49

Podle fotografie lze pouze spekulovat a nezjistíte o jejich zdravotním stavu naprosto nic :!: Musíte je prostě vidět a stav posoudit přímo na místě.
Maximálně to, zda mají či nemají rachitis. Ale je opravdu fotografie aktuální, neupravená....takže jsme opět na začátku. ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět