Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Co dát za podklad na dno chovných prostor
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od Lucina » ned 12. črc 2015 16:22:56

Dobry den, chcela by som sa spytat, ako alebo ci vobec riesite miesanie sucheho substratu(teda u mna kamenov) a vlhkeho(lignocel). Lebo ked lignocel oschne na povrchu, vzdy ako po tom korytnacka neustale pobehuje sa mi to uplne pomiesa, tym padom sa lignocel viac a viac dostava pod kamene a pomalicky sa "mina", proste nie je tam kde ma byt a je ho menej. No a kamene sa mi viac a viac dostavaju naopak do neho a ako su malicke nieje ani take lahke ich najst. No a ked teda vlhcim substrat, cele to vzdy premiesam, a pomiesa sa to este viac :D .. Chcela som sa spytat ci na to mate nejaku fintu, alebo to tak proste bude, lebo dat vacsie kamene som nechcela, aby nemala korytnacka problem po tom chodit. Dakujem :)
substrat.jpg

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od Kuba » ned 12. črc 2015 17:04:31

Zkusit můžete třeba postavit větší placené kamínky na rozmezí substrátu a kamínků. To zamezí částečnému mísení kamínů se substrátem. Nebo můžete zkusit dát na rozmezí nějakou tlustou větev. Želva jak to bude překonávat tak ze sebe otřepe zbytky a kamínky budou čistější :lol: . Jinak aby se kamínky nedostaváli na substrát, to prostě nejde. Želvy když chtějí tak si terárium ´´přestavují dle vlastního plánu´´ :lol: 8-)

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od Petra D » ned 12. črc 2015 19:04:48

My to letos vyresili takto a je to super. Pekny koberecek :-) Rozhodne to tak udelame i v terariu.
Přílohy
20150712_190036.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od Mirek » ned 12. črc 2015 22:06:36

To je boj s větrnými mlýny. Můžete se pokusit to omezit výše uvedenými způsoby. Já používám hrubší oblázky, takže se tolik nedostávají na substrát a na pomezí kamínků a substrátu jsem dal třetí povrch (asi 10-15 cm pás) z piniové kůry a ještě hrubší větev.. Tímto způsobem jsem zajistil to, že mi oblázky vydrží v nějaké normě čistoty kolem měsíce, pak je umývám.. A u dospělých želv nepomůže ani toto :D

Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Re: Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od Lucina » pon 13. črc 2015 7:06:39

Dakujem za rady :D Je mi jasne ze sa ale mozem snazit kolko chcem, ak to korytnacka tak nechce tak to tak proste nebude ! :D Ta travicka vyzera uzasne..je to aj super ze im tam vlastne rastie potrava..keby som vedela ako to urobit v akvarku hned sa na to dam :D

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od euzelva » pon 13. črc 2015 8:26:34

Mezi substrát a kameny dáte pořádné poleno :lol: Takové co dokáže želva bez problémů zdolat ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
aly
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: stř 12. lis 2014 10:17:40

Re: Ako zabranit miesaniu subsratu s kamenmi

Příspěvek od aly » pon 13. črc 2015 9:53:02

Já jsem stejný problém vyřešila velkým kusem kůry a funguje to na 100 % Tohle je sice v balkonovém výběhu, ale v terárku to mám taky tak ;) Do terárka jsem kůru ještě přetřela bezbarvým lakem, aby neplesnivěla.
Přílohy
r.jpg

Odpovědět