Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Repto Glo 200 Vs Terrasaur UVB Lamp 100W

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Repto Glo 200 Vs Terrasaur UVB Lamp 100W

Příspěvek od Michal K » čtv 07. led 2016 8:07:41

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně osvětlení v teráriu. Pořád mám pár nejasností...

1) Je potřeba mít výhřevné a zvlášť UVB osvětlení?
2) Jaké osvětlení byste doporučili do terária s rozměry (délka X šířka X výška – 112 x 45 x 30)

V současné době mám tyto osvětlení – Repti Glo – Reptite 200 – 15. UVB 25W + Repti Glo – Reptite 100 – 5 UVB 25W + denní zářivkové svítidlo 8W T5. UVB je nastaveno tak, aby želvy (stepní) měly mezi lampou a krunýřem cca 5 - 8 cm (pokud budou kolmo pod ní).
Uvažoval jsem o změně na Terrasaur UVB Lamp 100W - vhodné do středních a větších prostorů, ale obávám se, aby výška terária nebyla překážkou. Mohli byste se pokusit odhadnout jak dlouhá je lampa? A jaká je ideální vzdálenost želva-lampa vzhledem k teplotám, které by pod lampou měly panovat. Třeba by stačilo zavěsit lampu nad terárium tak, aby dovnitř „nakukovala“ jen hlavice, pak by tam bylo cca 23cm (terárium je zasunovatelným sklem).

Oč mi jde a běží – bojím se, aby UV kompaktní lampy dodávaly dostatek UVB, aby nedocházelo k rachitidě. Přes léto plánuji venkovní výběh.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Repto Glo 200 Vs Terrasaur UVB Lamp 100W

Příspěvek od euzelva » čtv 07. led 2016 8:42:34

S ohledem na výšku tam nedáte nic jiného než lampy s předřadníkem, např 35W.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět