Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Osvetlení pro vylihnuté želvy zelenavé

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Veronika1983
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2015 21:44:52

Osvetlení pro vylihnuté želvy zelenavé

Příspěvek od Veronika1983 » úte 25. srp 2015 21:51:05

Dobry den muj dotaz zní,uplne prvne jsme zkusili dat do inkubatoru vajicka zelvy zelenavé a jsou oplodnené. A jelikoz jsme zacatecnici v tomto a zelvy mame zimovane a hned brzy z jara venku tak jsme neresili osvetleni, ale terarko pro vylihnute zelvy uz zarizuju a koupila na vyhrev zarovku EXO TERRA Dayligh Basking spot 50w a na osvetleni EXO TERRA Repti Glo Reptile 200-15,0 UVB 25W a terarko o velikosti 80x40 myslite ze jsem tak vybrala dobre? Prosim poraďte nechtela bych neco zanedbat:-/

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Osvetlení pro vylihnuté želvy zelenavé

Příspěvek od Mirek » úte 25. srp 2015 22:12:20

Nevím, jestli nebude ta 50 W moc, ale to odskoušíte - pokud to bude v pořádku a terárium se Vám nebude přehřívat, tak ji tam ponechte, pokud se bude terárium přehřívat, tak koupit slabší. Ještě bych tam dal trubici s denním spektrem pro celkové prosvícení terária.

Jinak jak už jsem psal, nejlepší způsob, jak zjistit, jestli máte vhodně zvolené osvětlení je zkušební provoz před tím, než do něj dáte želvy, při kterém si zjistíte, jestli jsou teploty tak, jak mají být.

Veronika1983
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2015 21:44:52

Re: Osvetlení pro vylihnuté želvy zelenavé

Příspěvek od Veronika1983 » stř 26. srp 2015 1:09:46

Dekuji za odpved, no ja myslela ze ta UVB EXO TERRA Repti Glo Reptile 200-15,0 UVB 25W ze na svetlo staci, ale urcite ted vyzkousim zkusebni provoz a pomerim teploty. Jsem z toho jelen a ptat se lidi co to prodavaji ve zverimexu nechci lebo vim ze vedi kulové, jen jsem kupovala podle fora a rad tady které jsem si tu prečetla jen jsem nevedela jestli pro vylihnuté zelvy to treba nebude moc nebo malo.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Osvetlení pro vylihnuté želvy zelenavé

Příspěvek od Mirek » stř 26. srp 2015 2:15:30

Ta lampa svítí, ale ne dost na to, aby prosvětlila celé terárium, což si můžete porovnat i při tom zkušebním provozu, že intenzita světla je oproti venku minimální, takže se dávají i denní trubice...

Odpovědět