Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

UVB reptile 150 25w

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

UVB reptile 150 25w

Příspěvek od Justýna » čtv 28. kvě 2015 21:03:24

Procitala jsem jistou diskusi, kde se resila rachitida a pani mela blbe zavesenou lampu uvb, kdy nemela ucinek. Ted me to naprosto znejistilo, zda to mam dobre. Ma to byt 10cm od substratu nebo od krunyre popr.jinak? Ted mam 10cm od substratu.Nekdo tam psal, ze to zelve spalilo kkrunyr a poskodilo oci, kdyz to mela moc nizko, coz mi prijde jako blbost, moc tepla to nedava.
A dalsi vec, staci tento vykon uvb i do 100x50x50 teraria? Dekuji moc a omlouvam se za otravovani, ale zaboha si nejsem jista, jak jsem to na zacatku cetla.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: UVB reptile 150 25w

Příspěvek od Justýna » pát 29. kvě 2015 8:13:16

Uz jsem to nasla 8az 10nad substratem

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: UVB reptile 150 25w

Příspěvek od euzelva » pát 29. kvě 2015 8:18:49

K poškození očí od těchto lamp již jsem napsal hodně i zde. takže stručně. Tyto lampy zavěšené v ideální vzdálenosti 10 cm nad substrátem používám já i kamarád velkochovatel ve více teráriích i u více druhů želv (např. Pyxis arachnoides) již cca 5 - 8 let a k žádnému poškození očí nikdy u žádné želvy nedošlo. Takže pokud u někoho dojde opravdu k nějakým problémům s očima na 99% to není způsobeno těmito zdroji. Lampy i dlouhodobě prodávám a zpětné odezvy negativní také nejsou. Vždyť jde o jednoho z největších výrobců lamp vůbec!
Tvrzení např. veterinářů nebo někoho jiného není podloženo důkazy, ale pouze spekulacemi o příčině poranění. Takže, to já vůbec neřeším a lampy stále dle vlastních zkušeností, tak kde nemohu požít výbojky používám a považuji je za naprosto bezpečné ;)
Do tohoto rozměru je to optimální řešení, ovšemže můžete zvolit něco ideálnějšího s předřadníkem a počítejte s pořizovací cenou za sadu cca 2 - 3 tisíce.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: UVB reptile 150 25w

Příspěvek od Justýna » ned 31. kvě 2015 14:24:32

Já jsem to tu četla, tak nechápu tu diskusi na jiném webu, že mají oči želvy vypálené a nebo krunýř, mám od vás i UVB a žádné teplo to moc nedělá a to mám ruku hned pod lampou. Takže této hovadině taky nevěřím, spíš jsem hledala tu optimální vzdálenost a nebyla jsem si jistá, jak je účiná v kolika cm, ale už jsem to dohledala a mám to 9cm od substrátu a želvě to vyhovuje, přes léto bude mít slunce venku, takže uvb zas ušetřím, ještě od Vás musím koupit denní zářivku, teď budu přes léto měnit terárko za větší, ať se má želva dobře i přes chladná období, co bude doma. V teráriu se totiž vždy rozčiluje a chce ven, když je zvyklá na výběh.

Odpovědět