Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

výpadek proudu

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

výpadek proudu

Příspěvek od Justýna » čtv 14. kvě 2015 12:17:59

Prosím Vás, dnes jsem v práci zjistila, že nám prý mají odstavit dnes elektřinu na celý dnešek až do cca 18 hodin a zítra známá nevěděla.
Zajímá mě následující, dnes želva nebude mít vůbec světlo a tepelnou žárovku, když by to mělo trvat i zítra, mám ji raději převézt k někomu, kde elektřina půjde? Není v letních teplotách, je už připravována na vypuštění ven do výběhu, jen čekáme na teplejší dny bez deště, takže má pod výhřevkou cca 26st. ostatní části tak 20st. Bude vůbec žrát dnes bez nahřání a bez světel? Čučela už ráno v 7, což nebývá zvykem, vždy chrápala až do sepnutí výhřevky, tento týden je nějaké ranní ptáče, asi už počítá dny do vypuštění :lol:

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadek proudu

Příspěvek od euzelva » čtv 14. kvě 2015 17:33:08

Přestaňte řešit prkotiny ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: výpadek proudu

Příspěvek od Mirek » čtv 14. kvě 2015 17:38:52

Položte si otázku, co želvu vystresuje více - vypnutí světla, nebo naprostá změna prostředí, kvůli dvěma dnům? :)

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: výpadek proudu

Příspěvek od Justýna » čtv 14. kvě 2015 19:31:27

Já jsem chtěla převézt i s terariem

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: výpadek proudu

Příspěvek od Justýna » čtv 14. kvě 2015 19:35:59

euzelva píše:Přestaňte řešit prkotiny ;)
Nezlobte se, ale me připadá, ze pro vas je jakýkoliv dotaz jako prkotina, ale mel byste se vzít do chovatelu zacatecniku, pro které je každá rada dobra a jsou špatní z takového odpalkovani. Každé začátky jsou těžké a nechtěla jsem želvu vystresovat, ze bude dva dny po tmě. Tak se hluboce omlouvam, ze zde resim "prkotiny". Raději si už vždy pomuzu nějak sama, snad ke spokojenosti želvy. Mirku a vám děkuji za trpělivě rady
Ted mela želva nemocne oko a taky jsem si pomohla podle rad v lékarnice, ale s tímto jsem si fakt nebyla jista, tak jsem se zeptala....

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadek proudu

Příspěvek od euzelva » čtv 14. kvě 2015 19:55:52

Veškeré rady tady poskytuji zcela zdarma a denně řeším 50 dotazů nejen zde, takže když mě bombardujete během třech neděl 90 dotazy......a já Vám na některé odpovím jak jsem to udělal tady, tak zcela logicky předpokládám, že je z odpovědi zřejmé, že toto je opravdu "prkotina" a nemá cenu to vůbec řešit. Aniž bych to myslel jakkoliv osobně 8-). Čas to je můj největší nepřítel ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: výpadek proudu

Příspěvek od Justýna » čtv 14. kvě 2015 20:06:42

Já Vás samozřejmě chápu, ale občas se fakt bojím na něco zeptat :roll:
Kdybych byla ve Vaší kůži a starala se o tolik želv, dělala několika set km rozvozy, řešila věci zde na foru, další moře dotazů po telefonu, tak bych asi nebyla lepší a vytáčel by mě taky každý takový dotaz začátečníka mého typu, takže chápu, že s Vaší vytížeností řešíte jen akutní věci a ostatní je podřadné. Teploty už neřeším, to už jsem od želvy pochopila, oko jsme vyléčili samy, vše klape, želva je spokojená a to je si myslím i pro Vás jako chovatele krásné poděkování za Vaší práci, když vidíte, že se od Vás želvy mají dobře.
Máte úžasné stránky a opravdu pomáhají nejen mě. Za to velké díky a opravdu se omlouvám za zatěžování fora mýmy dotazy, už mě tu dlouho neuvidíte :lol: :lol: :lol: :lol: slibuji :oops: :oops: jen v životně důležitých a krizových situacích...čestný pionýrský ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadek proudu

Příspěvek od euzelva » čtv 14. kvě 2015 20:17:36

Jsem rád, že jsme to vyřešili beze zbraní :lol: Opravdu želvu nemusíte sledovat na každém kroku a tak jako v přírodě si se spoustou situací poradí sama bez zásahu chovatele. Nemá cenu za ní něco řešit, vždy si vezměte jak to má v přírodě, je nepohoda, no tak čeká až bude lépe. Zrovna tak jako v případě vypnutí el. proudu, prasknutí žárovky a dalších nepředpokládaných záležitostech. Ptát se můžete, ale ne vždy Vás možná moje odpověď uspokojí, a pak jsou na řadě další chovatelé aby Vám pomohli. Pozdravujte želvíka :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: výpadek proudu

Příspěvek od Justýna » čtv 14. kvě 2015 20:20:48

Já vždy beze zbraní :lol:
Já už ji fakt nesleduju :lol: , už na to nemám čas, teď dodělávám výběh, takže jsem k večeru po práci vždy v dílně, takže na želvu teď nezbývá tolik času, až bude venku, tak to bude pryč z očí, tak to si taky rodina oddychne :lol:
Díky moc za vše, ať se daří i Vašim želvám, nezbývá, než si vždy říct, však se holka nezblázníš a neřešit to :roll: Budu si pamatovat Vaše slova. Krásný večer a bežte koukat na hokej :lol: :lol: než řešit želvy :lol:

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadek proudu

Příspěvek od euzelva » čtv 14. kvě 2015 20:23:05

Jo hokej, příprava na zítřejší výjezd ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: výpadek proudu

Příspěvek od Justýna » čtv 14. kvě 2015 20:31:58

Z vas musí mít doma žena radost, raději by asi uvítala hokej :lol: tak zítra šťastnou cestu...ze bych vzala další želvu? :lol: Jedna zatím staci :P

Odpovědět