Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zářivka pro denní osvit

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Zářivka pro denní osvit

Příspěvek od Justýna » sob 18. dub 2015 8:09:56

Prosím Vás, je u zářivek(které nabízí např.pan Junek v eshopu)nějaké připevnění pro terária na sklo?
Nebo jak připevníte zářivku ke stropu terária? Budu mít strop terária uprostřed s větrací kovovou mřížkou, ale asi nějakými drátky se nesmí připevnit ne?
Viděla jsem právě zde v eshopu, že ty trubice u prodávaných terárii jsou u stropu jak kdyby s přísavkami, ale bojím se, aby trubice nespadla na želvu a nerozbila se. Moc děkuji za Vaše zkušenosti, jak to bezpečně přidělat.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zářivka pro denní osvit

Příspěvek od Mirek » sob 18. dub 2015 12:14:25

Připevnit se dá ke sklu akvaristickým lepidlem: http://euzelva.cz/technicke-navody-postupy
Jen ten toluen asi už neseženete, ale odmastit se dá i technickým benzínem. Denní světlo samozřejmě nepotřebuje žádnou příchytku, můžete rovnou světlo přilepit ke stropu.

Pokud se jedná o připevnění na mřížku, tak si myslím, že to drátky jde, ale chcete-li mít jistotu, tak se prodávají plastové stahovací pásky. Vypadá to takto, přičemž ty bílé mi přišly lepší než ty černé..

Jirka
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. úno 2015 17:31:31

Re: Zářivka pro denní osvit

Příspěvek od Jirka » sob 18. dub 2015 20:52:40

Dobrý večer,mám denní světlo zde od p.Junka a přidělal jsem to k větrací mřížce tak,že jsem koupil v železářství plastovou příchytku která mi pásla na hranu z.tělesa a je již provrtána. Já jen provrtal mřížku a šroubkem přitáhl.
Přílohy
P5180443.JPG
P5180444.JPG

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zářivka pro denní osvit

Příspěvek od Justýna » pon 20. dub 2015 17:40:25

Super,dekuji moc. Jeste se chci zeptat, mam terarko 90*40*40, ale je s pozadim a kapsami na rostliny, takze to taky dost ubere. Budu mit uvb,topnou zarovku a pak zarovku na denni svetlo. Kdyz bych chtela menit casem misto deni zarovky za trubici, tak mam vyplnit jen misto, kde neni zadna zarovka a nebo po cele delce terarka,takze by sla kolem uvb a vyhrevne?Dekuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zářivka pro denní osvit

Příspěvek od Mirek » pon 20. dub 2015 23:56:24

Pozadí v teráriu nemají v chovu želv praktický význam, ale samozřejmě pokud se Vám líbí, tak to nijak neškodí.

Co se světla týká, tak je lepší taková trubice, aby pokryla celou délku.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zářivka pro denní osvit

Příspěvek od Justýna » úte 21. dub 2015 6:11:36

Dekuji. To pozadi stejne casem vykucham, aby neubiralo misto, snad to pujde, nevim, cim to lepi. Byla to blbost, ale bylo za skvelou cenu. Uvidim casem,snad ji to nebude omezovat

Odpovědět