Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Test/zkušenost s kompakty ReptiPlanet

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Roman
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř 04. bře 2020 19:33:06

Test/zkušenost s kompakty ReptiPlanet

Příspěvek od Roman » sob 07. lis 2020 10:41:41

Dobrý den, v testu UVB zdrojů jsem nenašel info ohledně kompktu od ReptiPlanet. Cenově jsou zajímavější než ExoTerra, ale otázkou je zda to není na úkor něčeho jiného. Bylo by možné pane Junku dopnit do vašeho testování i tuto značku?
Konkrétně by mě zajímal výsledek REPTI UVB 5.0 26W. Děkuji

Gero
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. kvě 2019 11:36:53

Re: Test/zkušenost s kompakty ReptiPlanet

Příspěvek od Gero » sob 24. dub 2021 19:47:21

Dobrý den, od tyhle značky zářivky posledních 7 měsíců a zvažuji změnu. Z UVB světlem (24w, 15.0) problém nebyl i když nedokážu říct kolik uvb doopravdy "dává". K tomu jsem ale používal výhrevné svetlá, 80w myslím, a s těma už problém byl. Za těch 7 měsíců jsem vystřídal už asi 4-5 zářivek a co jsem koukal po internetu tak problémy bývají podobné. Mám taky výbojku Solar UVA/UVB 80w, kterou zatím používám 2 týdny a funguje. Uvidíme co bude dál.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Test/zkušenost s kompakty ReptiPlanet

Příspěvek od Mirek » pon 26. dub 2021 12:18:13

S kompakty zkušenost nemám, takže nedovedu posoudit a měření by mě samotného zajímalo. Co se týče výhřevných žárovek, tak s těmi osobní zkušenost rovně nemám, ale jak bylo psáno, údajně hodně praskají (zkušenosti více chovatelů). S výbojkami RP zkušenost mám (125 a 160 W) a ty nepraskají, nicméně výkon UV taky nemám ověřený.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Test/zkušenost s kompakty ReptiPlanet

Příspěvek od euzelva » úte 27. dub 2021 14:47:32

Tyto lampy od zavedení na trh používám a měřil jsem je zatím pouze pro sebe. Ale předběžně mohu říci, že UVB hodnoty jsou naprosto dostačující a u každé lampy je výkon UVB větší než pro daný stejný sortiment jiné konkurence. Například 5.0, 10.0.....Nemusíte se obávat použití.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět