Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva běhalka

Jediná možnost jak želvě dopřát výběh
Odpovědět
lukymuky
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob 13. zář 2014 13:21:50

želva běhalka

Příspěvek od lukymuky » čtv 17. zář 2015 14:04:33

Dobrý den,mam skoro 3letou hermanku.Už jsem ji přesunula do terária ,protože na balkone byla poslední dobou zalezla v ukrytu a jen vylezla na jidlo,pak zase spala.Přes leto jsem ji občas vzala na zahradu,tam vždy po cele zahrade behala i třeba 2h.Byla to fuška jí pořad hlidat nebo hledat :) Ale želva si asi zvykla že když je ji teplo tak potřebuje porad behat.Ted vůbec nechce byt v terarku,porad se chce vyhrabat ven.Terarko jsem ji i přestavila,už nevim co by ji tam mohlo vadit.I stany kde se pořad chce vyhrabat ven jsem polepila,aby nevidela ven.Pouštim ji tedy doma ale chovatelka mi řekla že to delat nemam.Že nastydne a umře.Mame ve vetšine bytu plovouci chladnou podlahu.Jen jeden pokoj s kobercem.Tak co s ni když i doma třeba beha 2h v kuse.Pak si nekam zaleze ,usne na hodku a pak zase beha.Jakmile ji spici dam do terarka,probere se a zase chce ven.Teplotu doma mame kolem 22-23C.Ale na podlaze je určitě min.Bojim se kvůli ni i větrat,mit přiotevřene okno..V terarku vlastne jen prespava večer.Takhle vlasne na ní sviti jen chvilku UVB.
Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva běhalka

Příspěvek od Mirek » čtv 17. zář 2015 16:17:58

Želvy si zvyknou na velký prostor venku, takže se jim přirozeně v teráriu pak nelíbí. Neefektivnější recept na to je ji skutečně nikam nepouštět a nechat v teráriu. Bude sice stále bouchat do stěn a snažit se dostat ven, ale jedině tak si zvykne. Pokud ji pustíte, tak tím želva dostane to, co chce - volnost a jste opět na začátku. Samozřejmě ani není dobré jí pouštět na chladnou podlahu, skutečně by se mohla nastydnout a dostat rýmu. Sice by na to uhynula až v krajní mezi, přesto to však není doporučeníhodné.

lukymuky
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob 13. zář 2014 13:21:50

Re: želva běhalka

Příspěvek od lukymuky » čtv 17. zář 2015 20:49:28

Děkuji za odpověd.Ta chladná podlaha je mi jasna..Myslela jsem že bych ji mohla aspoň pouštět do místnosti s kobercem.Přeci je mi jí líto.V přírodě mají tolik prostoru a v domácnostech jsou na takovem malem placku.Ale je pravda že by pak do terarka chodila jen spat,a to není dobře.Musime si zvyknout obě dvě,ona na malý prostor a ja na rany do skla co dělá klidně i 2h v kuse.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: želva běhalka

Příspěvek od Justýna » pát 18. zář 2015 19:26:53

Mě si z venku na Terarko zvykla za 3dny a to nemám nic polepeneho. Musíte vydržet a nepouštět. Máme metrové Terarko a v pohodě se probeha.

lukymuky
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob 13. zář 2014 13:21:50

Re: želva běhalka

Příspěvek od lukymuky » čtv 01. říj 2015 21:38:39

Hurá,naší běhalce zvykačka trvala déle, ale už je třetí den smířená s tím že ven nepujde a už neboucha cele hodiny o sklo krunýřem..děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva běhalka

Příspěvek od euzelva » pát 02. říj 2015 7:11:03

Vždy chce všemu dát trochu času a nepovolit ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět