Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

přesun želv ven

Jediná možnost jak želvě dopřát výběh
Odpovědět
allysh
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. čer 2014 9:20:09

přesun želv ven

Příspěvek od allysh » úte 24. čer 2014 9:24:38

Zdravím, mám dvě hermanky, celoročně v terariu (cca 6 let), letos mám ale možnost dát je do balkonového výběhu o rozměrech 120x50, výška 35cm...jako substrát jsem použila lignocel, který asi ještě namíchám s pískem, přímé slunce svítí na balkon zrhuba od 7h ranní do 13h, chci se tedy zeptat, mám je tam dát ráno, na večer, až budou horka, či chladněji? aby ten přechod nebyl takový šok pro ně..
mám substrát namíchat ještě s něčím? když vidím na fotkách ty krásné výběhy s kamínky, pískem, rostlinami neumím si to představit, po 5 minutách by vše bylo rozježděné a zasypané hlínou :D
boudu tedy spíš šutr na kamenech?
díky za rady

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přesun želv ven

Příspěvek od euzelva » úte 24. čer 2014 10:53:52

100% schvaluji přesun ven. Nejlépe dnes ještě teď. Nechat tam až minimálně dle počasí do měsíce září. Venkovní pobyt jim pouze prospěje, popřípadě si odpočnou. Boudu jak popisujete, dostatečně velkou a vzdušnou. Můžete dát popřípadě i seno. Želvy jsou již větší tak bych se substrátem nedělal žádné cavyky a nechal jak to je, jsou na to určitě zvyklé. Nezapomeňte výběh přiměřeně vlhčit. Můžete dát vedle výběhu klidně nějakou větší kytku a udělat i přirozený stín na část výběhu. ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

allysh
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. čer 2014 9:20:09

Re: přesun želv ven

Příspěvek od allysh » úte 24. čer 2014 23:29:34

super, díky za radu, vrznu jim tam květník s nějakýma bylinkama co mám na balkoně, výběh sice nebude vzhledný, ale oni to ty prasátka nikdy ani útulný nenechají :D
nemá někdo nějaký typ na to, aby nezanášeli pořád substrát do misky na vodu?měním jí xkrát za den, pořád do toho ten lignocel hrnou..pokud dám okolo misky s vodou jen písek a štěrk, stejnak do toho písku nahrnou lignocel..zboří naprosto všechno :D
ráno je tam pošlu ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přesun želv ven

Příspěvek od euzelva » stř 25. čer 2014 8:08:40

Dejte na rozhraní substrátu a kamení například pořádnou kládu z lesa. Jak ji přelézají, tak většina bordelu opadá tam kam má :D
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

allysh
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. čer 2014 9:20:09

Re: přesun želv ven

Příspěvek od allysh » stř 25. čer 2014 9:08:59

Díky za tip ;)

Uživatelský avatar
Denisa H
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: pon 16. čer 2014 12:59:59
Bydliště: Brno - Venkov

Re: přesun želv ven

Příspěvek od Denisa H » stř 25. čer 2014 11:59:11

S tou kládou jsem to taky zkoušela, ale bez úspěchu. Teď se mi spíš osvedčilo kolem misky s vodou velký šutry před šutrama kládu a před kládou ještě menší kamínky :-) cca den to čistý vydrží.

Odpovědět