Stránka 1 z 1

Substrát

Napsal: ned 17. dub 2016 11:46:40
od Justýna
Co používáte za podkladový substrát na balkon.výběh? Můžu koupit někde obyč.hlínu? Máte nějakou podložku, co chrání zem balkonu před zabarvením od hlíny a i drží při dešti hlínu ve výběhu? Sousedi by mě zabili, když by jim při dešti od nás na balkon tekla hnědá hlinita voda. Děkuji za tipy. Dočasně mám připraven plastový box, ale chci udělat jiný.

Re: Substrát

Napsal: ned 17. dub 2016 13:17:24
od Mirek
Výběh by měl být udělán tak, že hlína je v nějakém boxu, který drží hlínu... Jako substrát lze použít jak bežný terarijní, tak hlínu.. Sice by se to asi nemělo, ale pokud máte v okolí louku, tak si můžete trsy trávy nakopat tam... Ta trocha nikomu chybět nebude a jak si příští jaro budete kopan nové, tak ty staré můžete použt na zahrabání děr.

Re: Substrát

Napsal: ned 17. dub 2016 17:20:58
od Justýna
Já jsem ale udělala v celém boxu díry na dně vrtačkou, kvuli odtoku dešť.vody. To tam tedy budu muset dát geotextilii, ať mi to nepropadavá a zároveň vodu propustí. Nemá tu případně někdo typ na někoho, kdo vyrábí boxy v různých velikostech či přímo něco jako výběh pro želvy na balkon?

Re: Substrát

Napsal: ned 17. dub 2016 23:24:04
od Mirek
Tak možnost je ta geotextilie, nebo mě napadá, nemáte tam okap, aby sousedům dole netela na balkon voda? To by celý problém řešilo...

Bohužel asi nikdo takový není...

Re: Substrát

Napsal: pon 18. dub 2016 18:37:40
od Justýna
tak snad se zadaří, mám v merku jednu firmu, co to snad i vyrobí, vyrábí něco hodně podobného, tak když to bude cenově zajímavé, tak dám tip, ale opravdu sehnat někoho, kdo na Vás nečumí jak na blázna, že chcete výběh pro želvu, je na mou duši kumšt... ;)

Re: Substrát

Napsal: pon 18. dub 2016 21:12:36
od Mirek
To proto, že většina chovatelů želv jsou více či méně i kutilové a vyrábí si to většinou sami :D