Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva je poslední dobou jak nepříčetná

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Matylda
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13. črc 2015 19:43:12

Želva je poslední dobou jak nepříčetná

Příspěvek od Matylda » stř 29. zář 2021 12:51:57

Dobry den, poprosil bych o radu.
Je to tak dva roku co jsme se prestehovali a dali terarium do chodby mezi pokoji v novem byte. Predtim byla zelva v obyvaku, kde nas relativne casto videla. Ted je teda v chodbe, kde jsme si mysleli, ze bude mit vetsi klid. Neni to sice tak, ze by nas nevidela vubec, ale vidi nas mene casto. Hned po tom co jsme ji premistili tak obcas reagovala tak, ze zacala behat podel sten, kdyz nas videla.
Vetsinou, kdyz nikdo nikde nebyl, tak sedela pod lampou nebo jedla. Je to tak dva mesice, co zacala hrozne agresivne hrabat v jednom rohu, vzdy se prohrabe az na sklo a ted uz jsou tam videt zretelne skrabance.

Zkousel jsem menit intenzitu svetla, cas svetla. Vymenil jsem povrch a momentalne jsem ji tam pridal jeste takovou terarijni podestylku. Jidlo a vodu dostava pravidelne, vubec nic nezabira. Proste porad hrabe a hrabe. Dekuji za radu
Přílohy
F07BEAD8-DF15-476B-86D2-9BEB9A587449.jpeg
EE61A857-2DE4-4719-A7BE-BEBDE3BBAE07.jpeg
8D464690-3B77-467F-A530-D4CAE5F56B0D.jpeg
D6213FDB-AA0F-4C8B-94C5-11DAAB81489D.jpeg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Želva je poslední dobou jak nepříčetná

Příspěvek od Mirek » sob 02. říj 2021 18:10:30

Bude problém v uspořádání podmínek chovu. Může se jednat o nevyhovující teploty, nevyhovující barvu světla (zejm. některé LED mají výraznou elevaci v "modré" oblasti spektra, na což můžou plazi reagovat změnami v chování). Zkusil bych změnit světla (do terária této velikosti by se dala použít klidně i výbojka s předřadníkem, která emituje mnohem kvalitnější světlo než UV kompaktní lampa), denní osvětlení vypadá na LED, raději mám plnospektrální zářivky s obsahem UV-A (plazi vidí i v oblasti UV-A (na rozdíl od člověka) a LED v této oblasti neemitují, takže tímto jsou plazi ochuzeni o část zrakového vjemu).

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva je poslední dobou jak nepříčetná

Příspěvek od euzelva » stř 20. říj 2021 8:41:56

Zásadní bude ono přestěhování a změna umístění terária. Prostě byla na něco zvyklá a je to jinak, hlavně kontakt s lidmi. Další okolností může být, že ji pouštíte proběhnout a pak zavřete do terária, některé želvy jsou pak nespokojené. Ve vybavení terária bych určitě důvod v tomto případě nehledal. V podstatě zde není důvod ke stížnosti na cokoliv :lol: Želva je v pořádku pouze nebývale aktivní, někteří chovatelé Vám určitě takto aktivní želvu závidí.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět