Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odvětrávání terária

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
RadkaZ3672
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 24. črc 2020 16:31:26

Odvětrávání terária

Příspěvek od RadkaZ3672 » pát 24. črc 2020 16:36:28

prilohy_124395.zip
(669.74 KiB) Staženo 169 x
Dobrý den, mám dotaz k
prilohy_124395.zip
(669.74 KiB) Staženo 169 x
odvětrávání terária a udržení správné vlhkosti v teráriu. V příloze jsou fotografie terária a větracích otvorů. Má se terárium větrat tím největším otvorem? Někde jsem četla, že až třetina plochy víka terária by měla být uzpůsobena k větrání, např. sítovinou. V tom případě se mi zdají otvory na našem terárium nedostatečné.
Správnou vlhkost zjistím pomocí vlhkoměru nebo na to mohu jít jen selským rozumem? Vlhčím rozpračovačem, ale želva často vylije vodu z misky, takže je substrát příliš vlhký..
Předem děkuji za odpověď,
RZ

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Odvětrávání terária

Příspěvek od Mirek » pát 24. črc 2020 19:26:19

Nejideálnější je kombinace bočního a vrchního větrání, která je typická pro terária. V akváriu lze chovat želvu také, ale musíme k tomu uzpůsobit vrchní větrání, které by v tomto případě mělo zaujímat cca 1/3 plochy. Pokud se Vám takto chovný prostor nepřehřívá, můžete to tak nechat. V ideálním případě by mohly být otvory větší. Vlhkoměr můžete používat, ale já ho třeba nepovažuji za nezbytný. Přes den se vlhkost nijak neřeší, na noc je u mláďat důležité, aby spala ve vlhkém substrátu. Správné provlhčení substrátu zjišťuji jeho sevřením v dlani - z optimálně vlhčeného substrátu vyteče trocha vody. Někdy nemusí pouhé porosení stačit, v těchto případech substrát přímo prolévám vodou.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvětrávání terária

Příspěvek od euzelva » sob 25. črc 2020 8:01:50

Terárium by mělo být odvětrané, tak aby jste byla schopna udržet danou teplotu uvnitř. Takto to nejlépe poznáte. Vlhkost můžete monitorovat oběma způsoby s tím, že kombinace obojího je nejlepší.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět