Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva se nezahrabává

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
sonatomi
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 19:25:42

Želva se nezahrabává

Příspěvek od sonatomi » ned 11. lis 2018 17:31:47

Dobrý den,
všude jsem četla, jak se má želva na noc zahrabávat nebo má zalézat do domečku, ale naše želva prostě spí tam kde to zrovna na ni prijde. Nejčastěji, ale usíná v misce s jídlem nebo na kamínkách. Dokonce jsme ji zkusili dát do domku kupku sena, ale ani to se ji nezamlouvá. Jak už jsem psala, želvy jsme se ujali, protože byla v hrozných podmínkách a nic moc o ni nevíme. Narychlo jsem se vše snažila nastudovat, aby zelvičce bylo u nás dobře. A tohle mi nějak nesedí. Manžel říká ať to neřeším, že ona sama ví, kde je ji dobře.
Přílohy
20181109_193349.jpg
20181111_160700.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva se nezahrabává

Příspěvek od euzelva » pon 12. lis 2018 8:11:13

Želva byla na něco zvyklá a to hlavně teplotně na to by jste měli navázat. Kde spí dospělá želva je jedno a musí si na nové prostředí zvyknout. Zásadní jsou teploty a to navazující jak píši. Pokud žere a je jinak aktivní moc bych to zatím neřešil. Je plně dospělá a dle vzhledu nepochází z domácího chovu.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

sonatomi
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 19:25:42

Re: Želva se nezahrabává

Příspěvek od sonatomi » pon 12. lis 2018 12:14:12

Děkuji moc za odpověď. Také si myslím, že byla dříve chována nejspíš venku, už jenom dle stavu krunýře. Na jaře byla nalezena na silnici, dost daleko od jakého koliv obydlí...cca od června držena v plastovém boxu na novinovém papíře venku. Začátkem září, když jsme si želvu brali, byla v akvárku s pískem a nad ní lampička. Proto jsem se držela vašich rad ohledně ,,Transportu želv domů natrvalo" doufejme, že si u nás zvykne a bude tu s námi žít hezkých pár let :-) Ještě jednou díky Soňa

Odpovědět