Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Teplota v chladné části

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Dejwik2504
Matador
Příspěvky: 53
Registrován: pát 29. srp 2014 1:51:01

Teplota v chladné části

Příspěvek od Dejwik2504 » stř 07. lis 2018 18:41:20

Dobrý den,

rád bych se zeptal na teplotu v chladné části terária. Někde v nějaké debatě tu padlo, že by měla být ideálně cca 25-26°C. Zajímalo by mě, jestli je to podmínkou, jelikož mám v chladné části 21-23°C, tzn. pokojovou teplotu. Želvy jsou poměrně spavé, ale krmí se a vylučují pravidelně, je to asi spíše celkovým poklesem teplot oproti létu, kdy se narodily a byly aktivnější. Pokud je to problém, zajímá mě, jak teplotu v chladné části zvednout bez toho aniž by se pokoj musel vytopit na požadovanou teplotu.

V teráriu (120x60) mám momentálně 4 letošní mláďata. Zhruba 2/3 terária má asi 5cm vrstvu vlhčeného lignocelu s pískem. Zhruba polovina této vlhké části by se dala považovat za teplou část, je tam výhřevka i UVBčko, želvy se po ni často zahrabávají. Ve druhé polovině vlhké části je úkryt, kam želvy chodí jen zřídka a přijde mi, že častěji tráví čas ve "studené" suché části, kde je také úkryt a jako substrát suchý štěrkopísek. Četl jsem, že tam, kde želvy spí, má být vždy vlhko..přijde mi ale nesmysl nutit želvy spát ve vlhku, když mají samy na výběr a zvolí si sucho. Dělám to správně? Díky

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Teplota v chladné části

Příspěvek od Mirek » čtv 08. lis 2018 1:13:40

Teplota přes 25°C ve studené části je nesmyslně vysoká a já bych nepřekračoval 23°C, tedy vaše teplotní podmínky ve chladné části jsou ok. Želvy nechte spát tam, kde si to samy zvolí, jen u mláďat bych denně rosil po zhasnutí světel celou plochu terária.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota v chladné části

Příspěvek od euzelva » čtv 08. lis 2018 7:47:08

Ono záleží jak velké máte terárium, které období simulujete a jaká je historie chovu. Takže v studené části pro léto je naprosto ok, pro podzim ok......
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět