Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Ideální terárium

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Matylda
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13. črc 2015 19:43:12

Ideální terárium

Příspěvek od Matylda » čtv 15. čer 2017 10:40:04

Zdravím vás. Tento příspěvek vytvářím spíš pro inspiraci :) Mám testudo hermanni hermanni (2 roky) a tady od euzelva mám terárium. Přemýšlím o investici do nějakého většího, protože želva roste.

1) Máte nějaké vysněné terárium? (obrázky)

2) Co všechno by takové terárium mělo obsahovat? (jde mi spiše o nějaké nadstandartní vychytávky jako třeba - mohla by tam být fontána? nebo nějaký želvý hrad?) (pro inspiraci)

3) Na internetu jsem se dočetl údaje o minimální velikosti, ale nic o maximální. Je obecne problém, když bude terárium (plocha) moc velké?

Děkuji za nápady a názory.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Ideální terárium

Příspěvek od Mirek » čtv 15. čer 2017 10:46:43

1) Takové, které se bude líbit želvě... ideálně tedy venkovní výběh :)

2) Proti gustu žádný dišputát, nicmébě želvy si na takové věci příliš nepotrpí a zbytečně ubírají plochu... Terárium lze vylepšit květinami (ať umělé, či živé většinou mimo dosaz želv). Fontány, a zvlhčovače se spíše hodí pro tropické druhy želv, jelikož rapidně zvyšují vlhkost, což je po ně žádoucí.

3) Nebude to problém, želva si na to zvykne. Otázkou ovšem je, zdali se tento velmi nadstandardní komfort vyplatí...

Matylda
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13. črc 2015 19:43:12

Re: Ideální terárium

Příspěvek od Matylda » čtv 15. čer 2017 13:11:42

1) ten vybeh pravdepodobne take budu resit, rozmyslim zatim jak to provedu

2) slo mi take o to, ze bude terarium na ocich, a jestli je to zelve jedno, ta bych radsi zvolil estetictejsi variantu. Samozrejme pokud by to zelve nemelo vyhovovat, tak bych to tam nedaval. Prave jsem si rikal, ze pokud tam zelva ma talirek s vodou, proc ji tam nedat tekouci vodu nebo fontanku. Ale chapu, ze to nemusi byt vhodne kvuli vlhkosti.

:)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Ideální terárium

Příspěvek od Mirek » čtv 15. čer 2017 17:21:17

Do terária jde dát všechno a i ta fontánka není problém, ale všeho s mírou... Třeba neumím si představit, že by se želvě nějakým způsobem líbil želví hrad (ovšem nevím, jestli si pod tím představujeme totéž).

Marta
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02. zář 2018 13:24:45

Re: Ideální terárium

Příspěvek od Marta » ned 02. zář 2018 14:51:01

Prosím poraďte mi, je toto terárium pro novou malou želvičku v pořádku. Želvičku ještě nemáme, bude tam želva zelená. Vlevo vlhký substrát, napravo kamínky.
Přílohy
IMG_20180831_182556.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Ideální terárium

Příspěvek od Mirek » ned 02. zář 2018 19:12:32

Terárium se mi zdá tmavé, doplnil bych o zářivku nebo alespoň kompaktní žárovku denního spekrta. Dále bych dal pryč seno, na vlhkém substrátu mívá tendenci plesnivět. Zkontrolujte, zdali se želva nemůže převrhnout při lezení před domek pod výhřevný zdroj, jinak je vše ok.

Odpovědět