Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

svícení

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Marta4
Matador
Příspěvky: 57
Registrován: pon 12. pro 2016 17:13:21

svícení

Příspěvek od Marta4 » pon 12. čer 2017 20:08:33

Dobrý den, chtěla bych opět požádat o radu.
1)Pokud mám cca rok staré želvy zelenavé, celoročně chované v teráriu, nezimované.
Teď mám sníženou teplotu pod výhřevnou lampou, a přes poledne je 1 h. vypnuta. Jak pokračovat dále, když se má simulovat zimní období?
Po bytě je vytahuji, ale nevím, zda je mohu vzít na chvíli do vaničky na balkon, na sluníčko (s domečkem)? Nebo i ven?
2) Pak jedna želvička chodí spát o cca 4 h. dříve než dřív, zda je to v pořádku?
3) Taky mě zajímalo, když želvička hází ocáskem ze strany na stranu, zda je to jako u psa, že je šťastná?
Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: svícení

Příspěvek od Mirek » pon 12. čer 2017 21:19:14

Pokud máte k dispozici balkon, tak neváhejte a postavte balkónový výběh. Želvy zde mohou pobývat prakticky od konce jara po začátek podzimu (cca začátek června - začátek října, dle aktuálního počasí). Vyřešíte si tím všechny problémy s nastavováním a změnami teplot - před přesunem ven snížíte svícení a teplotu, po přesunu domů zase postupně navyšujete.

Neznamená. Zpravidla želva mívá ocas na jednu stranu a nemění to nějak často, ale je pohyblivý, takže pokud jej potřebuje z nějakého důvodu otočit, tak to udělá. S emocemi to nemá nic společného.

Odpovědět