Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Terárium pro velké želvy

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Petr91
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16. dub 2017 8:03:13

Terárium pro velké želvy

Příspěvek od Petr91 » ned 16. dub 2017 12:19:59

Chtěl bych se zeptat zdejších chovatelů, jestli nemají zkušenosti s pardálkama v bytě. Respekt. bych by mne zajímalo, jaké materiály nebo postupy kdo použil. Chci vyrobit terárium Přez půl místnosti. Cca 4 m2. Chci aby to bylo případě potřeby demontovatelné. V místnosti jsou parkety, tak že to nesmí propustit. Také bych rád, aby to co nejlépe vypadalo.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Terárium pro velké želvy

Příspěvek od Mirek » ned 16. dub 2017 13:17:16

Tak pokud je to pro pardálky, zvažoval bych spíše želví stůl než terárium. Je to konstrkučně méně náročné a pro pardálky řekl bych vhodnější. Želví stoly jdou vyrobit prakticky z jakéhokoliv materiálu. Poměrně snadno demontovatelné na vícé částí je dřevo. Vnitřek je samozřejmě potřeba vyložit plastovými deskami a utěsnit silikonem, případně to lze suplovat jezírkovou fólií.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Terárium pro velké želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » sob 22. dub 2017 8:56:24

Já mám 2 pardálky teprve od března a jsou to miminka ale až vyrostou budu tohle taky řešit.
Mám v plánu to udělat z OSB desek jelikož jsou levné a hezky se s tím pracuje. Zvenku to jde obložit např plovoučkou a vypadá to pak stejně jako nábytek v bytě. Zevnitř to jde obložit dlažbou která imituje kámen a výsledek je pak parádní!
Zatím ale neřeším jelikož želvičky jsou miminka....vy máte kolik želv a jak jsou staré, velké?

Odpovědět