Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Uhlířka - velikost terária

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Ivana
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16. pro 2016 13:10:20

Uhlířka - velikost terária

Příspěvek od Ivana » pát 16. pro 2016 13:17:49

Dobrý den,
měla bych do budoucna zájem o želvu uhlířskou a chtěla bych se zeptat, jak velké by mělo být terárium pro dospělou želvu uhlířskou (počítejme raději se samicí). Chtěla bych si pořídit mládě, avšak nejsem zastáncem toho aby se po určité době stěhovalo do větších prostor, proto bych si chtěla obstarat terárium rovnou pro dospělou želvičku, aby se pak nevyskytovaly problémy se stěhováním, navykáním,... A ještě jsem se chtěla zeptat zda by to prckovi nevadilo, že na jeho velikost by bylo terárium tak obrovské, vím že uhlířky nejsou v dospělosti zrovna trpaslíci :lol: . V teráriu by měl samozřejmě vše co by potřeboval (světlo, UV, výhřevku, podklad, misky, úkryty,...).
Děkuji za odpověď ;)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Uhlířka - velikost terária

Příspěvek od Mirek » pát 16. pro 2016 14:48:19

Je těžké odhadnout velikost terária a každý Vám jistě doporčí něco jiného. Já osobně jsem zastánce velkých prostorů pro želvy - čím větší, tím lepší. Počítejte s možnou délkou 45 cm, takže minimálni velikost bych volil 1 x 2 m. Pro mládě je to ale zbytečně moc - vyptápět takto velké prostory pro mládě je dost neekonomické a volil bych alespoň jeden mezistupeň - tedy napřed terárium 100 x 50 cm, poté až větší.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Uhlířka - velikost terária

Příspěvek od TondaSchumacher » pát 16. pro 2016 19:28:02

Já želvu ještě nemám ale plánuju pardálku a mám nachystané terárko 40x130 a vím že jak želvičky donesu (chci 2ks) tak se tam ztratí ale brzo budu dělat nové větší.
Takže bych taky udělal něco podobného - zezačátku něco menšího...menšího jsme měl dát asi do uvozovek a pak to zvětšit na konečnou verzi.

Ivana
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16. pro 2016 13:10:20

Re: Uhlířka - velikost terária

Příspěvek od Ivana » pon 19. pro 2016 12:09:34

Moc Vám děkuji, opravdu jste mi pomohli a ještě, jestli by vám to nevadilo, bych se chtěla zeptat, jak dlouho by želvě zelené postačilo terárium 70*40*40. Má známá by si chtěla pořídit želvičku, vhodnou do bytu,která se nemusí zimovat a má takového terárium, které by si plně vybavila. Tak bych jsem ji řekla, že se za ní zeptám. Moc vám děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Uhlířka - velikost terária

Příspěvek od Mirek » pon 19. pro 2016 15:09:22

Je to hodně individuální. Záleží na velikosti želvy, rychlosti růstu. Nicméně jedné želvě by to mohlo alespoň na tři roky vydržet.

Ivana
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16. pro 2016 13:10:20

Re: Uhlířka - velikost terária

Příspěvek od Ivana » pon 19. pro 2016 15:28:29

Dobře, moc vám děkuji za pomoc :P

Odpovědět