Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zelenavá želva x stepní

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od Justýna » úte 20. zář 2016 18:40:38

Prosím Vás, co se týče ryze terarijního domácího chovu je lepší do těchto podmínek želva zelenavá? Mám možnost od chovatele z opravdu 100%domácího odchovu koupit mládě a zařídit zvlášť terárium 100x50x50 pro stepku, ale bojím se, že mě zklame její chov, že má mnoho úskalí. Vím, že mají větší velikost, celkově jinak aktivují, to mám vše z těchto stránek načteno, ale dá se něco doporučit, když Váhám, zda právě stepní pořídit? Chovatel mě utvrzuje o pravém opaku, že nějsou náročné a že jsou daleko lepší než zelenavé. Ale víte jak to je...poradíte mi prosím, budu fakt moc vděčná. Zelenavé miluji a ráda bych znala názor někoho, kdo s nimi (stepními) měl své zkušenosti, zda je pro mě právě ta stepka vhodná či nikoliv. Aby mě to pak nezaskočilo a nebyla z toho špatná. Díky moc všem.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od Mirek » úte 20. zář 2016 19:58:44

Do ryze terarijního chovu bych stepku nedoporučoval. V případě, že chov dobře zařídíte (se zimováním), pak by to mohlo fungovat, ale počítejte, že chov bude oproti zelenavým odlišný.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od Justýna » úte 20. zář 2016 21:21:28

Časem zimovat ano, ale v čem jsou ta úskalí, kvůli kterým si získávají více příznivců právě hermanky?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od Mirek » úte 20. zář 2016 21:34:22

Především bych asi zdůraznil potřebu zimování... Tedy ta je u všech evropských želv, ale u stepek je, řekl bych, jednou z podmínek. Dále je to celkově rozdílný chov - větší sucho, nižší aktivita.. Už to není ta želva, na kterou se jde celá rodina podívat, ale spíše je to ten druh pro vášnivé chovatele se zájmem.

Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od Michal K » stř 21. zář 2016 7:03:58

Co jsem postřehl já z chovu stepek je to, že značnou část roka o nich nevíte. Buď hibernují, odpočívají nebo jsou zalezlé v noře. Každopádně hledat je ve výběhu a nahánět na občasné koupání a vážení mě baví :D Pro venkovní chov OK, ale do terária bych volil jiný druh.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od Justýna » stř 21. zář 2016 8:00:04

Děkuji moc, mě k tom táhl jeden velký důvod a to ten, že si u chovatele můžu vybrat osobně želvičku. Poblíž totiž nikoho nemám, jsem bez auta a nikdo nebydlí poblíž trasy vlaku...ale díky moc za rady, to bych z ní byla fakt zklamaná, když bych ji neviděla a byla někde zašitá...takže hermanka to opět jistí. :lol:

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od TondaSchumacher » sob 26. lis 2016 12:36:36

Je nějaký rozdíl mezi želvou zelenavou (hermanka) a želvou vroubenou (T.marginata)?
Krom velikosti....myslím povaha nebo nějaké nároky atd....

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenavá želva x stepní

Příspěvek od euzelva » sob 26. lis 2016 13:30:57

Není, chov je srovnatelný a vroubené snesou tvrdší podmínky.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět