Stránka 1 z 1

Vápník jednoduše + foto

Napsal: úte 08. pro 2015 15:53:46
od ipr
Granule namočím přibližně na 7 minut do vody, čímž změknou. Poté granuli napíchnu na párátko a vložím na několik vteřin do vápníku. Vápník nasaje vodu, ztvrdne a proto rozmočená granule nepadá z párátka. Takto dávám želvám 1 granuli přibližně každý pátý den (+- jak to vyjde) Pro úplnost, používám sera reptil profesional herbivor. Takto dávám vápník i v létě, jen četnost je menší, tak jednou za deset dní. Jednoduché, vápníkem neplýtvám, nemám všude bílo a mám přehled, že každá moje svěřenkyně dostala spravedlivou dávku.

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: úte 08. pro 2015 22:06:20
od Lucina
Vyborny napad ;) Ja sa vzdy hnevam stym, ako sa ten vapnik vsade roznese medzi kamene. Urcite vyskusam ;)

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: sob 01. říj 2016 9:29:20
od ipr
Ještě nové doplnění. Maličkým želvičkám nechám rozmočit granuli hodně, obalím vápníkem, položím na kámen a tam granuli rozdělím na malé kousky a trošku promíchám. Pokud mám čas dávám si tyto kousíčky na prst a želvičky jsou již naučené a tyto kousky mi jedí z prstu (tedy až na jednu, ty se asi můj prst nelíbí :lol:). V letním výběhu na tuto hromádku granulí s vápníkem kápnu opatrně kapku vody, aby hned nezaschla.
A větší želvy? Jakmile zjistí, že držím v ruce párátko (a to je hned), doslova běží (ano opravdu běží!) poprat se o svoji pochoutku. Z ruky mi žerou normálně.

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: čtv 27. dub 2017 10:12:40
od TondaSchumacher
Jaké používáte granule?
Já krmím pouze tím co natrhám čili pampeliška, jitrocel a jiné ale granule jsme zatím nezkoušel a jako doplněk a kór s tím vápníkem by o asi nebylo špatné. Jen nevím které granule koupit

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: čtv 27. dub 2017 19:58:25
od euzelva
Zmiňuje tyto a používám je i já hlavně v zimě: http://euzelva.cz/granule-sera-reptil-p ... l-herbivor

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: pon 28. říj 2019 18:12:54
od ipr
Ještě i jiný způsob, spíš pro úplně malé želvy. Nastrouhat mrkev, nakrájet stonky pampelišek na malé kousky, rozmočené granule také na kousky (granule občas a málo), přidat vápník a vše promíchat. Na tuto směs se mé želvičky doslova vrhají. Jak hermanky tak i margináty.

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: ned 05. dub 2020 9:08:16
od Uživatelské jméno
Já sypu rozdrcený vápník želvě do jídla. 🐢

Re: Vápník jednoduše + foto

Napsal: stř 15. dub 2020 11:56:51
od Věra Písa
To s tím párátkem dělám také... Dokonce i stejné granule používám.... :lol: Želvy je přímo zbožňuji ;)