Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Vápník a vitamín D

Pro želvu jen to nejlepší
Odpovědět
Ema20
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte 11. srp 2015 19:11:53

Vápník a vitamín D

Příspěvek od Ema20 » úte 11. srp 2015 19:24:20

Dobrý den, mám doma roční želvu (T. hermanni) a chtěla bych Vás poprosit o radu. Chci, aby měla vše co potřebuje, ale nechci jí svou nezkušeností ublížit. Vápník jí podávám formou skořápek od vajec rozdrcené na prášek ( posypu jí tím stravu). Stačí to takto,nebo mám raději vápník koupit? Také jsem se chtěla zeptat, jak jí podávat vitamín D? Na Vaší stránce jsem se o vitamínu D hodně dočetla, ale nevím, jak ho podávat želvě, a který vitamín D mohu zakoupit bez předpisu a hlavně v jakém množství to s vápníkem podávat? Nemám s tímto žádné zkušenosti a nechci želvu nějak předávkovat.
Také jsem se dočetla o nějakém odčervení želv... je nutné dělat to u všech želv? Mám v terárku pouze jednu.
Děkuji za odpověď. :)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Vápník a vitamín D

Příspěvek od Mirek » čtv 13. srp 2015 11:28:30

Vápník v podobě skořápek stačí - oboje obsahují uhličitan vápenatý, akorát skořápky se musí vypékat nebo vyvařovat před použitím.

Vitamin D se nijak nedávkuje. Vitamin D se tvoří v kůži, pakliže na ní dopadá UVB záření. Takže ke správné tvorbě vitaminu D je nutné mít terárium vybavené UVB žárovkou, venku to zajišťuje slunce.

Želvy se odčervují, jsou-li začervené. Takže pokud chcete mít jistotu, tak pošlete trus na rozbor. Na základě výsledků pak můžete s veterinářem konzultovat odčervení.

Ema20
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte 11. srp 2015 19:11:53

Re: Vápník a vitamín D

Příspěvek od Ema20 » pát 14. srp 2015 16:37:04

Děkuji za radu. :)

Odpovědět