Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Bouda-zahrabání želvy

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Bouda-zahrabání želvy

Příspěvek od Justýna » čtv 04. čer 2015 14:38:16

Dobrý den, prosím, kdo máte ve venkovním výběhu boudu s pevným dnem a uvnitř vlhký substrát, tak zahrabete na noc želvu?
Mám mládě zelenavé želvy a když večer dojedu z práce, tak želva je sice v boudě, ale vždy jen na podlaze u vlhkého substrátu, ale ne v něm ani na něm. Mám ji tam zahrabat?Každý den jsem to teď dělala, protože z horka co tento týden jsou byla vysušená(měla na bříšku vystouplou tu prostřední rýhu)-ráno po vyhrabání ze substrátu už je krásně hladká, kdybych to nedělala a nechala ji na podlaze, tak tu rýhu asi bude mít stále vystouplou a nebude nacucaná vlhkem....Jinak do vody dobrovolně nechodí, takže bazének má zatím zbytečně.
a další věc, mám ji už nechat i v noci otevřená vrátka? Bývá tu přes noc už 11-14st., odjíždíme ráno v 7,30 a ještě chrní, i když jí na barák už peče slunce, takže zavření dveří ji nijak neomezuje, protože v dobu odjezdu spí jak zabitá, spíš co je pro ni lepší.
Děkuji moc.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Bouda-zahrabání želvy

Příspěvek od Mirek » čtv 04. čer 2015 17:01:32

Co se substrátu týče, tak ji zahrabávat nemusíte. Ze substrátu se (zvláště, když je horko) uvolňuje vlhkost, která je po celé boudě.

Já želvy nezavírám, dělám to na podzim, když je škaredě, ale pokud chcete želvu zavírat, v ničem to nevadí, ale nesmíte zapomenout ráno otevřít.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Bouda-zahrabání želvy

Příspěvek od Justýna » čtv 04. čer 2015 17:25:05

Diky, ja budu muset stejne dalsi rok udelat boudu bez dna, at se nemusim kazdY den starat rosenim o vlhkost v boude

Filip_13
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18. čer 2014 19:32:40

Re: Bouda-zahrabání želvy

Příspěvek od Filip_13 » ned 07. úno 2016 21:07:11

Dobrý den. Minulý rok jsem postavil novou boudu do venkovního výběhu (velká zateplená) s pevným dnem a dal jsem tam seno. Musí být i uvnitř boudy vlhkost nebo stačí pouze vzdušná vlhkost ? (Od dubna do září byl zcela otevřený vchod.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Bouda-zahrabání želvy

Příspěvek od Mirek » pon 08. úno 2016 21:01:44

Já mám v boudě starý hluboký pekáč naplněný substrátem a na druhé půlce slámu, ale myslím, že není nutné to takto řešit. Navíc seno by asi začlo plesnivět, tak bych se do toho příliš nehrnul...

Odpovědět