Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Velikost výběhu pro chovnou skupinu

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Velikost výběhu pro chovnou skupinu

Příspěvek od Richenza » ned 08. bře 2015 18:38:28

Dobrý den, prosím o radu týkající se velikosti výběhu. Loni jsem měla 5 želv zelenavých starých 3 - 6 let v ohrádce o rozměrech 1,5x 2,1 m. Na podzim se mi podařilo přikoupit 4 dospělé samice (chovatel je prodával jen jako skupinu, nemohla jsem si koupit jen jednu nebo dvě). Nyní želvy hibernují, během měsíce je ale chci přemístit na zahradu a dělám si starosti s velikostí ohrádky. Vím, že je pro 9 želv malá, bohužel ale nemám možnost ji rozšířit (manžel tento můj koníček zrovna nepodporuje). Myslíte, že při dostatečném krmení, čištění a veškeré péči mohu v tomto prostoru tuto skupinu chovat, nebo by bylo lepší s ohledem na pohodlí zvířat dvě velké samice prodat?Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velikost výběhu pro chovnou skupinu

Příspěvek od Mirek » ned 08. bře 2015 22:22:10

Úplně nejlepší by bylo výběh zvětšit. Píšete, že máte zahradu, takže akorát máte v zemi nějak udělanou ohradu... Nemyslím, že byste to nezvládla sama, popř. přesvědčte manžela, ať Vám pomůže.. :)

Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Re: Velikost výběhu pro chovnou skupinu

Příspěvek od Richenza » pon 09. bře 2015 8:31:35

Manžel o rozšiřování výběhu nechce ani slyšet, chtěla jsem ho prodloužit na 3 m, ale vypadá to, že je to doma zatím "neprůchodné". Máme jen malou zahrádku 72 m2, bydlíme v satelitu u Prahy a zahrada je spíš hřiště. Myslíte, že by se želvy v tomto výběhu trápily? Pět z nich jsou mláďata, nebylo by tam tedy 9 dospělých želv. A než vyrostou, manžel třeba ustoupí. Většinou to tak je, nesmím na něj tlačit ;) .

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velikost výběhu pro chovnou skupinu

Příspěvek od Mirek » pon 09. bře 2015 14:33:08

Myslím, že na 3 m2 na sebe budou želvy neustále narážet.. Možná jako provizorní řešení, ale čím dříve výběh zvětšíte, tím lépe..

Odpovědět