Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

příběh a dotaz na teploměr přes data

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
EvelínaJ
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř 29. bře 2017 20:08:51

příběh a dotaz na teploměr přes data

Příspěvek od EvelínaJ » pon 28. zář 2020 11:23:51

Před 2 roky mi utekl z venkovního výběhu želvák stepní .... uměl bezvadně šplhat.... dlouho jsem si to vyčítala. Na zimu byl v teráriu doma, protože jsem se bála ho zazimovat. Po roce, když se nikdo na inzerce neozval a on se sám neobjevil jsem veškeré domácí zařízení odprodala, zůstal jen venkovní výběh na chatě. Na jaře tohoto roku se ke známému přitoulala velká želva stepní. Protože věděl, že jsem kdysi želvy měla, tak ji přivezl. 2 měsíce jsem čekala, zda se na inzerci někdo neozve, až zůstala. Venkovní výběh se opravil - zabezpečil a "Máša" si krásně žije venku. Je na ni podle šrámů na krunýři znát, že je zvyklá žít venku a zimovat. A co teď? nikdy jsem nezimovala a doma ji nemám kam dát. Jen v přepravce by trpěla. Zatím je stále ve výběhu (Podkrkonoší) čekám, že se v domku zahrabe a usne sama. Pak ji přenesu do sklepa na chatě, protože v domě máme sklepy teplejší než 8°C.
A nyní otázka: existuje nějaký teploměr na datovou kartou, abych mohla teplotu kontrolovat mobilem na dálku?
Děkuji za odpovědi. En

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: příběh a dotaz na teploměr přes data

Příspěvek od Mirek » pon 28. zář 2020 13:01:10

U nově příchozích želv (zvlášť příchozích před zimou) je zimování vždycky velká neznámá, ale pokud je zvyklá, tak by to měla zvládnout.

Ano, takové teploměry existují. Záleží, zdali máte na chtě wi-fi, která dosáhne do sklepa. Pokud ano, doporučil bych wi-fi teploměry, pokud ne, pak jsou jedinou volbou GSM teploměry (musí se předplácet SIM karta, takže jejich provoz něco stojí). Pravidla fóra zakazují vkládat odkazy třetích stran, nicméně když zadáte do Google "wifi a GSM teploměry," měl by vám vyjet první odkaz. Tyto teploměry jsou cenově dostupné a na svou cenovou kategorii i relativně přesné (nabídka navíc byla před časem obměněna a nyní je možné v nastavení teploměru manuálně zadat i kalibraci, což kdysi nešlo).

EvelínaJ
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř 29. bře 2017 20:08:51

Re: příběh a dotaz na teploměr přes data

Příspěvek od EvelínaJ » stř 30. zář 2020 10:16:30

Zdravím a děkuji za info.
Určitě stránky okouknu.
Pokud byste zde ještě mohl vyfotit obrázek jak správně a kolik zabrousit zub. Při nálezu jsem nechala na veterině tulačku odčervit a zabrousit zub, protože snad už nemohla ani dobře žrát, ale zdá se mi zabroušen málo, stále dost přečuhuje.
Možná, že to zde na Vašich stránkách již uvádíte, ale žádný odkaz na " základní péči" o suchozemskou želvu jsem zatím nenašla. Pokud by to bylo možné - děkuji.
Budu se i nadále snažit tulačce zajistit veškerou péči, hezký domov a hlavně -aby přežila zimu. En

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: příběh a dotaz na teploměr přes data

Příspěvek od Mirek » stř 30. zář 2020 11:53:57

Stránky nejsou moje, jen moderuji fórum. :) Korekce rohoviny zobáku je lepší při značném přerůstání provádět postupně, návod zde. Jen zdůrazním, že rohovina roste nejen dospod, ale také dopředu, nestačí pouhé ostřihnutí rohoviny, nýbrž se musí pak ještě zbrušovat i zepředu. Po celou dobu výkonu musí být hlava želvy pevně fixovaná (prudkým pohybem v okamžiku, kdy máte zobák v kleštích si může přivodit závažné zranění).

Další odkazy:

https://euzelva.cz/testudo-horsfieldi-z ... tepni-chov
https://euzelva.cz/zasady-chovu-suchozemskych-zelv
https://euzelva.cz/zimovani-odzimovani-zelvy

EvelínaJ
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř 29. bře 2017 20:08:51

Re: příběh a dotaz na teploměr přes data

Příspěvek od EvelínaJ » pon 05. říj 2020 12:43:12

Zdravím,
...tedy to jste mi zaslal úplně super návod na údržbu zubu a drápů - moc děkuji.
Nyní už vím, že to na vet. zabrousili málo. Měla 1cm - má 0,5cm v přesahu.
Ještě jednou díky. En

Odpovědět