Stránka 1 z 1

Hrazení a ostatní

Napsal: sob 18. kvě 2019 21:10:58
od AdamKacirek
Dobrý den,
jaký je nejlepší materiál na hrazení výběhu želv? Mohu použít cihlové tašky? Dále bych se chtěl zeptat, jak želvám obohacujete výběhy? Já jim tam vysázel netřesky, psí víno, venkovní ibišky, jahodník, maliník. Jde mi spíš o to, jak variovat terén... Jak želvám zajišťujete dostatek vápníku během jejich pobytu ve výbězích? A poslední dotaz mohu jim tam dát placaté kameny na vyhřávání? A jeden dotaz mimo téma: musí se uvb a obecně světla měnit každý rok?
Děkuji za odpovědi :D

Re: Hrazení a ostatní

Napsal: sob 18. kvě 2019 23:50:02
od Mirek
Použít tašky můžete, pokud je zajištěno to, aby se želvy nepodhrabaly, ani neutekly vrhem. Co se týče rostlin, tak výběhy nemám tak rozmanité jako vy, takže to, co poskytujete, je výtečné. Co se tyče variací terénu, tak se snažím o umělé úpravy různého typu, kreativitě se meze nekladou. Samozřejmě s ohledem na bezpečnost pro želvy. Pokud se jedná o vápník, tak klasicky vápním předkládanou stravu. Pokud chtějí želvy spásat rostliny, které rostou volně, tak tam to neřeším. A k poslední otázce - obecně to určitě neplatí. bezesporu tato poučka platí pro kompaktní lampy. Já osobně jsem toho názoru, že i rok je příliš dlouhý a naprostý ideál je výměna po půl roce. Pokud svítíte výbojkami, tak tam to záleží na typu výbojky. Kvalitní výbojku můžete nechat do doby, než nepřestane sama svítit (což ale ze zkušenosti stejně bývá něco přes rok).

Re: Hrazení a ostatní

Napsal: ned 19. kvě 2019 9:09:04
od AdamKacirek
Děkuji za odpovědi. Takže když mám UVB a výhřevnou, tak měnit pokaždé, když jdou ven z výběhu? A co mám dát do boudy, hlínu nebo seno?

Re: Hrazení a ostatní

Napsal: ned 19. kvě 2019 12:56:37
od Mirek
Ano, pokud máte kompaktní UVB lampu, tak alespoň jednou ročně je ptřeba jej vyměnit. Já mám v boudě slámu nebo seno, hlíny mají želvy venku dost.

Re: Hrazení a ostatní

Napsal: ned 19. kvě 2019 17:39:11
od AdamKacirek
Máte v celé boudě? Jak často měníte?(plesniví?)

Re: Hrazení a ostatní

Napsal: ned 19. kvě 2019 19:55:05
od Mirek
Ano, na celé ploše. Neplesníví, měním jednou za sezónu, samozřejmě s pravidelným odstraňováním výkalů.