Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Hrazení a ostatní

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
AdamKacirek
Matador
Příspěvky: 63
Registrován: stř 12. črc 2017 18:47:16

Hrazení a ostatní

Příspěvek od AdamKacirek » sob 18. kvě 2019 21:10:58

Dobrý den,
jaký je nejlepší materiál na hrazení výběhu želv? Mohu použít cihlové tašky? Dále bych se chtěl zeptat, jak želvám obohacujete výběhy? Já jim tam vysázel netřesky, psí víno, venkovní ibišky, jahodník, maliník. Jde mi spíš o to, jak variovat terén... Jak želvám zajišťujete dostatek vápníku během jejich pobytu ve výbězích? A poslední dotaz mohu jim tam dát placaté kameny na vyhřávání? A jeden dotaz mimo téma: musí se uvb a obecně světla měnit každý rok?
Děkuji za odpovědi :D

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Hrazení a ostatní

Příspěvek od Mirek » sob 18. kvě 2019 23:50:02

Použít tašky můžete, pokud je zajištěno to, aby se želvy nepodhrabaly, ani neutekly vrhem. Co se týče rostlin, tak výběhy nemám tak rozmanité jako vy, takže to, co poskytujete, je výtečné. Co se tyče variací terénu, tak se snažím o umělé úpravy různého typu, kreativitě se meze nekladou. Samozřejmě s ohledem na bezpečnost pro želvy. Pokud se jedná o vápník, tak klasicky vápním předkládanou stravu. Pokud chtějí želvy spásat rostliny, které rostou volně, tak tam to neřeším. A k poslední otázce - obecně to určitě neplatí. bezesporu tato poučka platí pro kompaktní lampy. Já osobně jsem toho názoru, že i rok je příliš dlouhý a naprostý ideál je výměna po půl roce. Pokud svítíte výbojkami, tak tam to záleží na typu výbojky. Kvalitní výbojku můžete nechat do doby, než nepřestane sama svítit (což ale ze zkušenosti stejně bývá něco přes rok).

AdamKacirek
Matador
Příspěvky: 63
Registrován: stř 12. črc 2017 18:47:16

Re: Hrazení a ostatní

Příspěvek od AdamKacirek » ned 19. kvě 2019 9:09:04

Děkuji za odpovědi. Takže když mám UVB a výhřevnou, tak měnit pokaždé, když jdou ven z výběhu? A co mám dát do boudy, hlínu nebo seno?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Hrazení a ostatní

Příspěvek od Mirek » ned 19. kvě 2019 12:56:37

Ano, pokud máte kompaktní UVB lampu, tak alespoň jednou ročně je ptřeba jej vyměnit. Já mám v boudě slámu nebo seno, hlíny mají želvy venku dost.

AdamKacirek
Matador
Příspěvky: 63
Registrován: stř 12. črc 2017 18:47:16

Re: Hrazení a ostatní

Příspěvek od AdamKacirek » ned 19. kvě 2019 17:39:11

Máte v celé boudě? Jak často měníte?(plesniví?)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Hrazení a ostatní

Příspěvek od Mirek » ned 19. kvě 2019 19:55:05

Ano, na celé ploše. Neplesníví, měním jednou za sezónu, samozřejmě s pravidelným odstraňováním výkalů.

Odpovědět