Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Venkovni vybeh

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
DanaM
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: ned 17. pro 2017 12:36:15

Venkovni vybeh

Příspěvek od DanaM » stř 13. čer 2018 21:35:57

Dobry den,

nase zelva uz je asi 2 tydny venku a zda se, ze se ji dari. Pro jistotu jsem vytvorila “bezpecnou zonu” v podobe klece zapichnute koliky do zeme, kde zelvu zamykam na noc a v pripade, ze odjedeme pryc.:)).Letni ubytko ma totiz na chalupe, kde neni plot kolem cele zahrady a obas k nam zavitaji deti ci psi kdyz nejsme pritomni. Ma ale docela prostor i v kleci a rano ji otviram celou zahradku, vecer zas zaviram. Moc nezere, venku je jen par hodin denne a brzy zaleza, takze asi standardni chovani zelvy presunute z terarka.

Dva dny jsme nebyli a docela prselo, porad jsem na ni myslela, aby neprisel privalak a nevytopil cely vybeh. Po prijezdu jsem sla na kontrolu a malem jsem dostala infarkt, kdyz nebyla v domecku se senem, kde vzdycky byva. Nakonec se schovala do kameneho domku, kam nikdy nechodi, nema tam seno a musela ji tam byt zima, ale potesilo me, ze se evidentne o sebe postara. Do jejiho domecku totiz zatekalo, tak to vyresila presunem.

Tak jsem se podelila a ted uz bych chtela jen poprosit pana Junka, zda li by bylo mozne udelat objednavku na eshopu a prijet ji vyzvednout osobne i s zelvou. Potrebovala bych urciz pohlavi, alespon pravdepodobne, protoue planuji jeste jednu. A jestli je mozne s navstevou i prohlidku zelvicek ke koupi.

Predem dekuji za info:)
Přílohy
EB8F9E19-0625-4380-AB78-653CF9BC291A.jpeg
4BD4A188-989B-41C0-B6FE-6A934445F5B6.jpeg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od Mirek » stř 13. čer 2018 22:38:48

Želvy jsou soběstačné, a pokud nemůže utéct a je zabazpečena proti krádeži nebo napadení zvířetem, tak není potřeba se bát. Zima želvě určitě nebyla, vzhledem k tomu, že to není živočich se stálou tělesnou teplotou. :) Výběh máte jinak zařízený pěkně. :)

DanaM
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: ned 17. pro 2017 12:36:15

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od DanaM » stř 13. čer 2018 22:59:19

Dekuji,
musela jsem hlavne myslet, jak ji zabezpecit, abych ji nemusela prenaset do chalupy. Kdyby nekdo fakt chtel, urcite by ji loupnul, ale to by tady asi nikdo neudelal, spis jde o nenechave deti, ale ty klec jen tak nezvednou na kde se da otevrit, jsou zamecky:)). uz vymyslim jak rozsirit a spestrit, ale uz ted vzhledem k jeji velikosti ji to pro zatim snad staci. Casto zustava i uvnitr klece a na zahradku ani nevyleze. Ale me to bavi:).

Pod hlinou je pletivo, tak by se nemela podhrabat. Ma rada zalezt si do sena, delala to i v ukrytu v terarku. Vybrala si ten ukryt z mnoha, kde bylo seno. Tedy touha zavrtat se je ji doprana a hledat misto, kde by se mohla zavrtat do hliny a pripadne najit skulinku a podhrabat se snad chtit nebude. Ale kontrolovala jsemmto snad 100x tak snad by se nic nestalo.

Myslite, ze je tedy ted vhodny cas poridit ji spolecnost? Pan Junek ma uz zelvy tez venku, tak by to pro nove prichozi zelvu nemel byt problem.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od euzelva » čtv 14. čer 2018 7:38:51

Dorazit po tel dohodě můžete a nemusíte nic dělat přes eshop. Pouze upozorním, že od 20 - 1. 7. jsem pracovně pryč. Jinak máte pěkný výběh 8-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Vanda
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. čer 2018 18:37:42

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od Vanda » čtv 14. čer 2018 19:05:50

Dobrý den,
přiživím se na aktuální diskusi. Máme 2 želvy zelenavé (věk skoro 2 roky a skoro rok) a teď šly poprvé do balkonového výběhu. Čekaly chudinky na jeho dokončení, takže tam jsou jen od víkendu. První 2 dny docela rejdily, ochutnávaly vše, co tam roste, ale teď klesly teploty, takže jedna je zaparkovaná už druhý den v domku a druhá v trávě.
Doteď byly v terárku, v našem teplém bytě tam nikdy neměly míň než 22 stupňů, tak předpokládám, že nemám plašit a trpělivě vyčkávat, až se zase oteplí a ony se rozeběhnou.. Nebo...?
Snažím se přiložit foto, ale nějak se nechytám...

Vanda
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. čer 2018 18:37:42

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od Vanda » čtv 14. čer 2018 19:07:14

želvy.jpg
Tak už jsem to asi rozlouskla.. Kdo najde 2 želvy má zlatého bludištáka..!

DanaM
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: ned 17. pro 2017 12:36:15

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od DanaM » čtv 14. čer 2018 21:26:55

Priznam se, ze bludistaka bych neziskala a zajima me, jak mate vyreseny vybeh v obdobi deste? Chtela jsem puvodne zelvu posunout na mezizastavku na balkon, nez sla v kvetnu na zahradu na chalupe, ale nevedela jsem jak na dest. Mame nicim nekryty balkon ani balkonem nad nami.

DanaM
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: ned 17. pro 2017 12:36:15

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od DanaM » čtv 14. čer 2018 21:28:56

Pravdepodobne to mate nejak poresene, ale podle fotky to vypada, ze je prepravka docela nizka, nemuzou prelezt a vypadnout z balkona ven?

Vanda
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. čer 2018 18:37:42

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od Vanda » pát 15. čer 2018 13:33:44

Za výběhem je zábradlí a na něj jsme udělali závěs z pogumované textilie, který shrnujeme a roztahujeme + zatížíme šikmo přes výběh podle počasí.. Výběh je taky na otevřené terase. Pokud to není k pochopení (což je možné :D )tak můžu ještě vyfotit se závěsem.
Co se týče výšky výběhu, tak ctím pravidlo délka želvy x2, jsou ještě malinké. Jakmile porostou tak nadstavíme další patro. Je to stohovatelný díl z Bauhausu, jmenuje se to paletová nástavba.. ;)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od Mirek » pát 15. čer 2018 15:25:01

Zkusím bludišťáka, jedna v pravém zadním rohu výběhu (pravý horní roh na fotce), druhá na skalce u levého zadního (horního) rohu. Alespoň, pokud mě nešálí zrak :D

Co se týče snížené aktivity, tak jak píšete, není třeba plašit. Průměrné teploty jsou úplně jinde než v domácím prostředí, takže reakce je naprosto normální.

Vanda
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. čer 2018 18:37:42

Re: Venkovni vybeh

Příspěvek od Vanda » pát 15. čer 2018 15:35:25

Ano, Mirek má zlatého bludišťáka…! ;)
Tak já budu vyčkávat, až se zase rozeběhnou.. (Dítě už je malinko nervózní, jestli želvičkám nic neschází.) :)

Odpovědět