Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Vylepseni vybehu?

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Kvacus
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. čer 2017 22:49:59

Vylepseni vybehu?

Příspěvek od Kvacus » stř 14. čer 2017 10:20:36

Dobry den, jako naprosty zacatecnik si k vam jdu pro radu. Mam doma tyden cca desetileteho samecka zelvy stepni. Udelala jsem mu vybeh a postupne se ho snazim zvetsit a vylepsit. V tuhle chvili vypada jako na prilozenych fotkach. Vubec nehrabe, takze jsem mu pro inspiraci pridala kupky hliny a domecek jsem mu vyplnila senem. Nicmene vubec ho neupouziva, v noci spi jen tak pod okrasnou travou nebo pod smrckem. V pripade, ze by treba hodne prselo, nemuze mu to ublizit? Ohledne domecku mam taky dotaz - o kolik musi byt vstupni prostor vetsi nez zelva a jak velky by celkove mel domecek byt? Treba je mu maly a proto ho nepouziva.... Kazdopadne jsem hlavne ale chtela poprosit o posouzeni toho jak je ted vybeh zarizeny, jestli je to takhle OK a nebo bych mela neco zmenit, pridat a tak. Chtela bych aby byl zelvak co nejspokojenejsi :) Predem diky!
Přílohy
20170613_211100.jpg
20170613_211119.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepseni vybehu?

Příspěvek od euzelva » stř 14. čer 2017 18:58:51

Vylepšovat není co, máte ho nádherný a želvák je určitě spokojený :)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Kvacus
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. čer 2017 22:49:59

Re: Vylepseni vybehu?

Příspěvek od Kvacus » čtv 15. čer 2017 9:23:11

Dekuju moc, takovou odpoved jsem ani necekala.. o to vetsi mam radost :) Zelvak do ted nemel moc stesti, tak ted mu to snad vynahradim :)
Myslite tedy, ze mu nevadi spat mimo domecek a nemusim se o nej bat?

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Vylepseni vybehu?

Příspěvek od TondaSchumacher » úte 20. čer 2017 17:29:09

Máte to hezké...já osobně bych se ale bál že zdrhne. Např že se podhrabe a nebo i přeleze atd. Pak kočky, kuny atd.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepseni vybehu?

Příspěvek od euzelva » sob 24. čer 2017 12:45:45

Kvacus píše:Dekuju moc, takovou odpoved jsem ani necekala.. o to vetsi mam radost :) Zelvak do ted nemel moc stesti, tak ted mu to snad vynahradim :)
Myslite tedy, ze mu nevadi spat mimo domecek a nemusim se o nej bat?
Želva spí tam kde uzná za vhodné, nikoliv tam kde je to zbožné chovatelovo přání :)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Kvacus
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. čer 2017 22:49:59

Re: Vylepseni vybehu?

Příspěvek od Kvacus » čtv 20. črc 2017 17:38:13

Po zhruba mesici musim rict, ze spokojenost vsech je asi dost velka... moje teda urcite :) Zelvak v mezicase objevil domecek a chodi do nej pravidlne spinkat i pres den, takze uz ho nemusim chodit v noci v desti kontrolovat :oops: :D Vsechno zkouma, basti jak o zivot a ze ten mesic uz i dost pribral, takze asi dobry. Na pristi rok uz mam vymyslene dalsi zvetseni a vylepseni :)

K te poznamce o podhrabani - na vetsine plochy je pod travou netkana textilie, takze to by mu snad zabranilo, ale on navic vubec nehrabe jak se zatim ukazuje. Parkrat to tak nesmele zkusil v kupce hliny, ale brzy ho to prestalo bavit. Kocek a kun se ani moc nebojim, myslim, ze je na ne celkem velky a navic ma dvoucelennou psi ochranku, ti ho snad pripadne ubrani :)

Odpovědět