Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Velké výkyvy venkovních teplot

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Renáta
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. srp 2016 13:33:32

Velké výkyvy venkovních teplot

Příspěvek od Renáta » stř 10. srp 2016 14:27:40

Dobrý den,
Jsem začátečník v chovu,
mám od vás měsíc, téměř roční želvu žlutohnědou ve venkovním výběhu. Želva je neustále zahrabaná v seně v domečku, není aktivní, neviděla jsem ji ani jíst, pít... I když je venku vyjímečně slunečno a opravdu teplo, želva přesto není nijak více aktivní ani v takové teplé dny. Když ji vezmu a prohlédnu, dám do výběhu, hned si najde opět domeček, kde zaleze a spí dál. Je to OK?

Jak jsem se na vašem webu dočetla, nejsou prudké změny teplot pro želvy vůbec dobré, jak to tedy řešit, když je želva ve venkovním výběhu a jeden den je slunečno 30°C a druhý den je 18 °C a celý den leje?

Je možné ji třeba jednou za den vzít do domu, podrbat, okoupat, neublíží jí to? Nebo nechat spát a nerušit. Děkuji moc za odpověď.
Ren.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velké výkyvy venkovních teplot

Příspěvek od Mirek » stř 10. srp 2016 15:32:01

Pokud je zdravotně v pořádku a nehubne, tak nechat spát a nerušit. Rozhodně ji neberte domů a nekoupejte, tím byste želvě více ublížila, než pomohla. V přírodě mají také změny počasí a jsou na to přizpůsobené, takže žádný strach (:

stinx
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. srp 2016 9:22:37

Re: Velké výkyvy venkovních teplot

Příspěvek od stinx » stř 10. srp 2016 15:53:19

Dobrý den, přesně to taky řeším. Noční teploty jsou u nás kolem 5ti stupňů. Sluníčko letos nic moc. Nebylo by líp takhle malým želvám v teráriu? Ani dlouhodobá předpověd nepřináší lepší zprávy.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velké výkyvy venkovních teplot

Příspěvek od Mirek » stř 10. srp 2016 19:44:24

Věřte, že opravdu nebylo. Ve skutečnosti je terárium pouze nejlepší možná varianta chovu želv domácím prostředí, ale v žebříčku všech možných způsobů chovu je rozhodně až za venkovním výběhem. V přírodě také není pro zvířata každý den požehnáním..

Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Re: Velké výkyvy venkovních teplot

Příspěvek od Michal K » pát 12. srp 2016 8:20:17

Abych pravdu řekl, tak mám taky pořád pochybnosti o umístění roční stepky ve venkovním výběhu. Nebyla zimovaná a tak nějak pořád odpočívá. O rok starší stepka každý den několikrát vyleze a je vidět, že ve svém výběhu likviduje nějaké mlíčáky ale ta mladší ne. Snad se to zlomí..už to trvá skoro 2,5 měsíce.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velké výkyvy venkovních teplot

Příspěvek od Mirek » pát 12. srp 2016 14:20:17

To u mě je to přesně naopak.. U větších želv je takřka zázrak, když vylezou a ty menší jsou venku denně, pokud není vyloženě škaredě.. Ale jak říkám, ve venkovním výběhu omezuji své činnosti pouze na pozorovatele stavu želv a donášku krmení a vody.. Zbytek nechávám na želvách :)

Odpovědět