Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nechce už čínské zeli

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Nechce už čínské zeli

Příspěvek od Justýna » pon 21. pro 2015 21:11:45

Připisovala jsem to únavě, že mi želva nejí víc jak týden, ale zjistila jsem, že ji už asi vadí čínské zelí. Polnicek měla teď poprvé a všechen sežrala a zelí nic. Je možné nějak přečkat zimu s krmením granule, mrkev, polnicek... Plus že možná někdy sni malicko zelí...rukou taky nejí od začátku, zelí jedlá přes měsíc, ale už ji asi leze krkem

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Nechce už čínské zeli

Příspěvek od vendelín » pon 21. pro 2015 23:01:35

Vyzkoušejte čekanku - ta je dokonce vhodnější, než čínské zelí. http://forum.euzelva.cz/viewtopic.php?f=17&t=128
Protože venku nemrzne, ještě přidávám pampelišky, jitrocel apod.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Nechce už čínské zeli

Příspěvek od Justýna » pon 21. pro 2015 23:08:00

Dnes jsem hledala pampelišky a žádnou jsem neobjevila. Čekanku od října hledám v obchodech a nic. Na zítra má mix s mrkví a různýma salatama, pak bude mít granule a pak zkusim zas čínské zelí...chodim z práce za tmy, ale na vánoce se projdu a zkusim něco zeleného najít. Jediné plus že nemrzne, snad něco najdu. Chápu ji, že ji to jídlo už leze krkem a zima je dlouha:-( Hodně zvazim zimování její 3 zimu, což bude další rok

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Nechce už čínské zeli

Příspěvek od vendelín » pon 21. pro 2015 23:24:17

Mám zmapovaný okolí a na pampelišky chodím už i za tmy. Během prvního víkendu, co jsem si želvu přivezla, proběhlo první seznámení s terénem. :) Doma třídím a vybírám jen hezké listy pampelišek a jitrocelu. Zkoušela jsem i list brokolice, ale jen jako občasný doplněk.
Čekanku jsem kupovala v Bille.
Také bych příští rok chtěla zazimovat, ale nevím. Ve sklepě máme teplo a balkon nemáme. Mám jen malou přenosnou lednici, tak až najdu odvahu...

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Nechce už čínské zeli

Příspěvek od Justýna » pon 21. pro 2015 23:28:42

Mě zlikvidovali pampeliskovy ráj na břehu potoka při jeho čištění, komplet to rozrajtovali bagrama, ale to bude naše záchrana venkovní krmení, už mi začala i hubnout...na zimování taky není prostor, koukam po lednici bez mrazacku a nebo od exo terra inkubátor a je i na zimování... Je to fakt obrovský klid, odpadá tak unavená želva a majitel je v klidu, další rok ji vykrmim a pokusim se zimovat...obě má to jedině prospeje.. Jak mě, tak želvě.

Odpovědět