Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Květy cukety, okurek, patisonu...

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od ipr » stř 16. črc 2014 14:33:36

Želvy žerou květy cukety, okurek a patisonu jako divé. Jsou tyto květy vhodné?

Uživatelský avatar
Denisa H
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: pon 16. čer 2014 12:59:59
Bydliště: Brno - Venkov

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od Denisa H » stř 16. črc 2014 14:36:14

Řekla bych že sem tam neškodí, ale jako hlavní přísun jídla určitě nee.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od euzelva » stř 16. črc 2014 17:03:28

Želvy žerou kdeco, ale neznamená to, že vše je vhodné ke krmení. V podstatě občas by jim to uškodit nemělo. Určitě, ale dávat pro jistotu pouze občas. ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od ipr » čtv 17. črc 2014 11:28:37

U těch tří zelenin jsem měl na mysli, jak jsou vhodné. Myslel jsem jen občas, to je tak pro každý druh zeleniny 2x do týdne. Jde o to, že uvnitř těchto květů rozmažu vápník a želvy to přímo smlsnou. Květy jsou k dispozici cca 3 týdny. Pro ten vápník jsem využíval květy čínského zelí, které však už nyní nejsou k dispozici. Tyhle květy želvy úplně hltaly, i když ty po obalení ve vápníku připomínaly spíš bílou vápníkovou kuličku. Pomocí květů je přísun vápníku "přesně pod kontrolou".

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od euzelva » čtv 17. črc 2014 11:44:43

Vápník nemusíte mít pod kontrolou, protože nelze želvu předávkovat. Ale když Vám to funguje, tak proč ne :D
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od TondaSchumacher » úte 18. říj 2016 19:57:14

Nedávno jsem si koupil knihu od Nataši Velenské o želvě zelenavé a píšou tam že želvičky milují květy akátu. Překvapilo mne to... je to tak?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od Mirek » úte 18. říj 2016 22:09:52

Nemám vyzkoušeno, takže nemohu potvrdit.. Nicméně vzhledem k obsahu několika druhů alkaloidů v této rostlině bych ji ani nezkrmoval.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od euzelva » stř 19. říj 2016 8:04:19

Želvy jsou jako já, milují kdeco, ale odborník přes stravu by se leckdy zhrozil :lol: :lol: :lol:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od TondaSchumacher » stř 19. říj 2016 9:48:41

Pánové mne to taky zaujalo a vidím to stejně jako Vy a proto se ptám. Píše to tam Nataša Velenská což je podle mne kapacita přes želvy ne? Dokonce jsem slyšel (nevím nyní zda přímo od ní) že jde o čistě sezónní stravu a kvete to chvilku a 1x v roce a je třeba toto využít a lze krmit POUZE tímto...těma květama akátu.
Jinak co nejvíc milují Vaše želvy? Myslím něco co není běžná strava ale spíš takové "kokino"... za co by se utrhly?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od Mirek » stř 19. říj 2016 15:24:25

Ono to tak může být. Jeho toxicita je potvrzená pro savce, ale co je toxické pro savce, nemusí být nutně toxické pro plazy. Nicméně, nač to riskovat. Z běžné stravy si želvy nejvce smlsnou na květech pampelišky a na šťavnatých listech jitrocele, z pamlsků jsou nejvíce nadšení z jahody nebo melounu :)

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od TondaSchumacher » stř 19. říj 2016 20:58:51

Já jak jsem psal už jinde mám doma 10 let leguána a co jsem zde četl tak jeho strava je naprosto totožná s krmením želvy takže to je fajn. Už nyní chodím trhat pampelišky, jitrocel a jiné byliny a lidi na vsi na mne divně koukaj cože to tam trhám. Minule mi jeden starší pán řekl proč si na to nevemu srp a nebo kosu a trhám to po lístečcích :lol: Já řekl že to nemám pro králíky...... No a pak jsem 15 minut vysvětloval cože je to leguán. Co je želva lidi ví tak nyní budu říkat že trhám krmení pro želvu a ok

Uživatelský avatar
Jiří Pavlinec
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17. srp 2016 18:22:11

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od Jiří Pavlinec » ned 27. lis 2016 13:53:52

TondaSchumacher píše:Pánové mne to taky zaujalo a vidím to stejně jako Vy a proto se ptám. Píše to tam Nataša Velenská což je podle mne kapacita přes želvy ne? Dokonce jsem slyšel (nevím nyní zda přímo od ní) že jde o čistě sezónní stravu a kvete to chvilku a 1x v roce a je třeba toto využít a lze krmit POUZE tímto...těma květama akátu.
Jinak co nejvíc milují Vaše želvy? Myslím něco co není běžná strava ale spíš takové "kokino"... za co by se utrhly?
Akátem krmím roky a v pohodě. Tedy dospělé a hermanky...

Uživatelský avatar
Jiří Pavlinec
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17. srp 2016 18:22:11

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od Jiří Pavlinec » ned 27. lis 2016 13:57:46

TondaSchumacher píše:Já jak jsem psal už jinde mám doma 10 let leguána a co jsem zde četl tak jeho strava je naprosto totožná s krmením želvy takže to je fajn. Už nyní chodím trhat pampelišky, jitrocel a jiné byliny a lidi na vsi na mne divně koukaj cože to tam trhám. Minule mi jeden starší pán řekl proč si na to nevemu srp a nebo kosu a trhám to po lístečcích :lol: Já řekl že to nemám pro králíky...... No a pak jsem 15 minut vysvětloval cože je to leguán. Co je želva lidi ví tak nyní budu říkat že trhám krmení pro želvu a ok
Jen pro zpestření: jednou v létě mě utekl leguán Bohuš cca 180 cm velký. Našel ho jeden vinař asi 2 km od baráku jak se pase na hroznech. naštěstí měl telefon z plakátu co jsem všude rozvěsil. Byl celkem vyděšený a s lopatou napřaženou k obraně před tím "drakem"...

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Květy cukety, okurek, patisonu...

Příspěvek od TondaSchumacher » úte 29. lis 2016 19:51:12

Máte doma legoše?
Mi máme 10 letou samičku a má 150cm
To že se ztracený lego našel je zázrak.... já bych ho nenašel ani na zahradě po 5 minutách

Odpovědět