Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Rajče, okurka , paprika

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Radek Kasseckert
Pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: ned 23. úno 2020 1:04:36

Rajče, okurka , paprika

Příspěvek od Radek Kasseckert » pon 24. úno 2020 20:15:07

Jak je vhodná zelenina pro želvy rajče, paprika, okurka ? Rajče jsme dávali želvám jednou za měsíc a posypali ho vápníkem a mohu říct že jim velice chutná ale nedávno mi mi pár lidí řeklo že je absolutně nevhodné tak jsem dostal z toho strach aby jim to neublížilo.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajče, okurka , paprika

Příspěvek od euzelva » úte 25. úno 2020 11:21:46

Jak píšete dělal jste to správně. Toto vše je bráno jako doplňky stravy a pokud to budete rozumně střídat a dávat občas nic se neděje, ale naopak prospěje to želvě po všech stránkách. Želvy by měli mít bohatý jídelníček, ale nic se nemá přehánět. Rady které jste tedy někde dostal ukazují pouze na to, že jde o chovatele, kteří nemají vhodné znalosti o chovu suchozemských želv.

Máte to jako u lidí, když si občas dáte něco méně zdravého o nic nejde, pokud se to stane "každodenním chlebem" koledujete si do budoucna o zdravotní potíže. Prostě a jednoduše se řiďte jak to je v přírodě. Želvy se mohou dostat například k ovoci, rajčatům, okurkám....ale pouze v době sklizně, tedy v kratším časovém úseku během roku ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Radek Kasseckert
Pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: ned 23. úno 2020 1:04:36

Re: Rajče, okurka , paprika

Příspěvek od Radek Kasseckert » úte 25. úno 2020 20:56:06

Skvělé přesně takto jsem si to říkal, že v přírodě se k tomu mohou taky dostat a není tam nikdo kdo by jim to zakázal. Já vím že vás teď pár dní zásobuji otázka a mockrát vám děkuji :) chci mít pro své milované želvičky ty nejlepší podmínky děkuji :)

Odpovědět