Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

přejídání želvy

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

přejídání želvy

Příspěvek od Jaroslav » ned 09. pro 2018 19:51:41

Dobrý den,
koupil jsem si želvu (želvička se narodila v říjnu letos) je malinká, jedná se o želvu zelenavou.
Želvu mám doma 2 dny, bojím se ale toho že želvička jí stejné množství jako je zhruba obsah jejího krunýře, možná více... bojím se toho jestli se nemůže přejídat a z toho následně mít zdravotní problémy. Snažím se jí udělat co nejidealnější prostředí ale jsem začátečník. děkuji za odpověd Jarda

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přejídání želvy

Příspěvek od euzelva » ned 09. pro 2018 21:07:55

Želvy vylíhnuté toto léto mají teď většinou období růstu a podle toho jedí. Určitě se nemohou tak jako v přírodě, kde toho také mají na výběr hodně, přejíst. Takže pokud je to strava vhodná a zdravá nic nehrozí ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: přejídání želvy

Příspěvek od Jaroslav » ned 09. pro 2018 21:13:18

dávám jí čínské zelí ( ty bílé silnější věci ne, nechce je pouze zelené kousky) máme sice doma vlastní seno. Jsem z vesnice, ale četl jsem že takto malé želvě by se to dávat nemělo, takže krmím čínským zelím, pokud by jste měl ještě jiný tip, budu rád

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přejídání želvy

Příspěvek od euzelva » pon 10. pro 2018 9:43:42

Na webu jsou informace o stravě v dostatečné míře. Seno dávat samozřejmě můžete, a nevím kdo opět takovou blbost vymyslel - nedávat :lol: Ale seno je pro želvy většinou "suchý chleba" a moc se jim do něho nechce ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: přejídání želvy

Příspěvek od Jaroslav » pon 10. pro 2018 14:36:44

Já se právě na některých webech od chovatelů dočetl že seno ne, protože by je to mohlo zacpat a umřít :-) a jako neznalec se snažím pročítat toho co nejvíce, pouze bych se chtěl zeptat. pro malé želvy, máte nějaké granule které by jste mohl doporučit? četl jsem totiž na některých webech že granule vůbec apod. přišlo mě to sice divné, dříve jsme želvu měli a nikdy s ní nebyl problém... ale raději bych si nechal doporučit od zkušeného chovatele, než od někoho ze zverimexu :-)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přejídání želvy

Příspěvek od euzelva » pon 10. pro 2018 16:11:23

No a co myslíte, že jedí v přírodě? Seno nastojato :P Každopádně stačí zapojit hlavu a neskočit na každý nesmysl, co dnes na webech mnohdy píší. Nezapomeňte, že ve věku internetu tam píše kdokoliv, cokoliv. A pokud nemá dlouhodobé zkušenosti s více želvami. a více znamená v desítkách želv a několik roků chovu, tak nedokáže relevantně zhodnotit jejich potřeby ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět