Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Pavla1
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. lis 2017 9:43:35

Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od Pavla1 » úte 28. lis 2017 10:02:25

Dobrý den , mám třetí den želvu zelenavou (malinká - letošní ).Chodím jí na zahrádku pro čerstvé byliny ale nevím jestli jí tu trávu můžu dát mokrou (po rose nebo po dešti ) tak jak ji utrhnu a nebo ji mám usušit . Mám strach aby neumřela tak jako to mají králíci z mokré trávy . Zatím jí tu trávu osušuji .Děkuji předem za odpovědi.Pavla

Pavla1
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. lis 2017 9:43:35

Re: Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od Pavla1 » úte 28. lis 2017 14:24:21

Ještě jedna otázka . Koupila jsem dnes sépiovou kost a když jsem jí želvě dala hned se na ní vrhla a začala jí okusovat.Už je okousaná z celé jedné strany,nežere jí nějak moc ? Mám jí tu kost vyndat a nebo mám raději koupit nějaký ten prášek.Omlouvám se, jsem začátečník a nechci želvě nějak ublížit.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od Mirek » úte 28. lis 2017 17:01:46

Králíci mohou mokrou trávu, problémy jim činí zapařená tráva. Pro želvy nemusíte nic řešit a dávejte byliny tak, jak jsou - nic se jí nestane. Sépiovka není problém, ale není vhodná jako hlavní zdroj vápníku. Kupte tedy práškový uhličitan vápenatý a tím želvě občas jemně poprašte jídlo.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od euzelva » stř 29. lis 2017 0:07:32

Sepiovou kost bez problémů, želva si brousí hlavně zobák a obsahuje další potřebné látky
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Pavla1
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. lis 2017 9:43:35

Re: Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od Pavla1 » stř 29. lis 2017 10:45:39

Děkuji Vám za odpovědi . Myslela jsem si to ale raději jsem to chtěla mít potvrzené od chovatele se zkušenostmi . Jinak tu sépiovou kost ožrala a už na ní tak moc nechodí (asi jí chyběly nějaké látky ).

Pavla1
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. lis 2017 9:43:35

Re: Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od Pavla1 » stř 06. pro 2017 10:03:02

Dobrý den přeji . Opět mám otázku ohledně stravy . Teď v zimě hledám co nabídnout želvě na zub a na zpestření , napadlo mě jestli by si nemohla dát třeba kousek banánu , mám doma jednu rostlinu a je u ní malá odnož , nemohu ji využít třeba k zasazení do terária , mám ale strach jestli listy můžou žrát . Případně nemohli by jste mi poradit nějakou vhodnou rostlinu do terária kterou si může ozobávat ? Zatím jsem jí ze zahrady dala do terária aspoň malý jahodník a někdy si z něj ukousne .

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Může želva zelenevá jíst mokrou trávu ?

Příspěvek od Mirek » stř 06. pro 2017 10:15:27

V zimě tvoří základ krmné dávky čínské zelí nebo čekanka doplněné o polníček a rukolu. Zpestřit ovocem můžete, ale vyhýbejte se častému podávání, zkusit můžete i mrkev. Do terárka můžete zasadit jakoukolv nejedovatou rostlinu (ibišek, jahodník, maliník...). Většinou však rostlina nepřežije nájezdy želv, zejména těch větších - co nesežerou, to rozválcují :D.

Odpovědět