Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva zelenavá ignoruje čínské zelí

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Abbath
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte 23. pro 2014 11:17:08

Želva zelenavá ignoruje čínské zelí

Příspěvek od Abbath » ned 22. led 2017 10:44:27

Dobrý den, v létě jsem od chovatele zakoupil želvu zelenavou. Ve venkovním výběhu bylo se stravou vše v pořádku. Od přenosu domů na začátku října nepřišla na chuť čínskému zelí. Jen když dávám na přilepšenou (želvy mám celkem 4) polníček nebo římský salát tak jí jako divá. Mohu toto dávat častěji s tím "rizikem", že i ostatní želvy tomu dají přednost před čínským zelím? Nebo ji zkrátka nechat "hladovět" s tím, že se nají 1-2x týdně zmíněného polníčku či římského salátu. Želva je jinak aktivní, pouze odmítá čísné zelí.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Želva zelenavá ignoruje čínské zelí

Příspěvek od Mirek » ned 22. led 2017 15:30:07

Želvy jsou paličaté a pokud odmítá stravu, protože jí nechutná, tak pomůže jenom hladovka - až bude mít hlad, tak si vezme.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva zelenavá ignoruje čínské zelí

Příspěvek od euzelva » pon 23. led 2017 20:29:18

Pokud jim dáváte na vybranou upřednostňují to co jim více chutná a nikoliv co je pro ně výhodnější (zdravější).
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Abbath
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte 23. pro 2014 11:17:08

Re: Želva zelenavá ignoruje čínské zelí

Příspěvek od Abbath » stř 15. úno 2017 18:26:20

To je jasné, ale i když jsem dával třeba 14 dní i déle jen čínské zelí, stejně si nic nevzala a jen ubývala na váze. No a pokud se dostane na nějakých 45g, tak už se docela bojím. A vždy když jsem odpoledne přišel k teráriu tak přiběhla jak ochočená a čekala co jí dám. No a když jsem jí tedy po těch 14 dnech dal třeba ten polníček, tak se mohla umlátit a jedla a jedla :)

Odpovědět