Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Jak často krmit Želvu stepní

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Mirspa
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 14. led 2017 19:31:40

Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od Mirspa » sob 14. led 2017 19:50:05

Dobrý den,

pořídil jsem si maličkou Želvu stepní. Nikde jsem se nedočetl jak často ji krmit a zda dělat dny půstu?

Ve zverimexu mě tvrdil prodejce, že jí krmili třikrát za den. Což mi přijde až dost.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od Mirek » sob 14. led 2017 20:45:50

Krmil bych denně, ale nebál bych se občasného půstu, želvy stepní jsou na chudou potravu zvyklé.

Nicméně k čemu bych se vyjádřil je to, že máte želvu za zverimexu. Takové želvy bývají často importované a dodělané nevhodnými podmínkami chovu (nefundovaní prodavači zverimexu). Minimálně bych nechal udělat rozbor trusu na parazity a želvu hodně pečlivě kontroloval, zdali se neobejví zdravotní komplikace.

Mirspa
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 14. led 2017 19:31:40

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od Mirspa » sob 14. led 2017 21:38:58

Mirek píše: Nicméně k čemu bych se vyjádřil je to, že máte želvu za zverimexu. Takové želvy bývají často importované a dodělané nevhodnými podmínkami chovu (nefundovaní prodavači zverimexu). Minimálně bych nechal udělat rozbor trusu na parazity a želvu hodně pečlivě kontroloval, zdali se neobejví zdravotní komplikace.
Ve zverimexu mě prodavač tvrdil že želva prošla před prodejem veterinární prohlídkou.

Když u jsme to téma načali popíšu dnešní den.

Dnes si želvička v klidu prošla akvárium a najedla se. Vylezla s ukrytu v 8:00 a šla spát do úkrytu v 14:00. Občas se prošla po akváriu a s oblibou se vyhřívala na topném kameni. Trus jsem nezahlédl.

Tak to vypadal dnešní den. To co jsem byl schopny vypozorovat.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od Mirek » sob 14. led 2017 22:41:54

Otázka je, do jaké míry se dá zverimexům věřit. Mohou být jistě světlé výjimky, kde jsou znalí prodavači, želvy tam nejsou z farem a jsou ve vhodných podmínkách. Nicméně tohle jsou opravdu jen výjimy a dokuď by mi prodavač nepředložil potvrtení veterináře o prohlídce, tak bych tomu zrovna nevěřil.

Želva vypadá zdravě, to ano, ale neznamená to, že komplikace nemohou nastat později - proto ta zvýšená opatrnost.

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od ipr » ned 15. led 2017 8:52:47

Topný kámen ne. V přírodě želvy nic zespodu nenahřívá, nahřívá je shora slunce.Výhřevnou žárovku. Zdravá želva si reguluje příjem tepla sama. Začne se nahřívat v ose žárovky a pokud je jí teplo vzdaluje se od osy té žárovky. Navíc regulací vzdálenosti žárovky od substrátu určujete teplotu v místě nahřátí želvy, což se v teráriu hodí pro simulaci letního a "neletního" režimu. Předpokládám že máte i UVB žárovku.

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od ipr » ned 15. led 2017 9:29:42

Ještě ke stravě. Otázka zřejmě nezní kolikrát denně krmit, ale jaké množství. Takže aktivní želva v letním režimu žere opravdu hodně. Pokud budete krmit pouze vhodnou a pestrou stravou nic ji nehrozí, ani ta (velká) rachitida. Pokud želva začne odpočívat, žrát téměř nebude i kdyby vedle ležel vagón pampelišek. Kolikrát denně krmit? Ve zverimexu mají čas, takže dát čerstvé např. v 8 poté v 11 a pak ve 14 není problém. Pokud máte možnost dávat čerstvou stravu víckrát denně je to lepší. Až bude vaše želva větší, na potravu (a vodu) se často "vymočí" a vykadí a zadupe ji do substrátu (u malé to neřešme), a proto je lepší dávat stravu víckrát denně, je to takové hygienicky čisté.

Ondra1
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23. úno 2020 11:08:26

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od Ondra1 » ned 23. úno 2020 11:10:53

Dobrý den, koupil jsem si želvu čtyřprstou(stepní) je jí 1 rok a chtěl bych se zeptat kolikrát denně by měla dostat najíst? Vápnik mám a dávám jí každý den (posypu)+sépiovou kost má v terárku. Vždy jsem mu dával 2x-3x denně není to moc nebo hodně? Potřeboval bych od vás poradit. Předem vám Děkuji a přeji vám hezký zbytek dne Malchar

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od euzelva » ned 23. úno 2020 11:22:21

Odpověď najdete výše, není co dodat ;) . Stačí číst
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Ondra1
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23. úno 2020 11:08:26

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od Ondra1 » ned 23. úno 2020 11:55:56

Takže několikrát denně 3te3x-4dax stačí? Jako když ji je rok? Vícekrat denně je v celku rozšířený pojem může to být i 6x a tak. Chci mít jen jistotu protože nechci aby trpěla něčím nebo tak jsem začatečník takže bych chtěl mít jistotu a jasno :cry: a mít klid na duši že nic nedělám špatně prostředí a všechno mám zařízené správně jen s tím dávkování jídla si nejsem jistý jak jsem psal zde nahoře.

lapinka
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. dub 2020 10:09:21

Re: Jak často krmit Želvu stepní

Příspěvek od lapinka » úte 14. dub 2020 10:13:00

Dobrý den, želvu stepní máme již 13let, kupovala jsem ji malinkou 1,5roku starou(dovoz s Cites z Kazachstánu-dnes už želva stepní není ohrožené zvíře proto už Cites nemá), krmíme ji 2x denně...zazimováváme ji celých 13let, takže ji vidíme jen půl roku z roka, nikdy jsem u ní žádný problém neřešili...želva stepní je jedna z nejméně náročných želv, jelikož právě pochází ze stepi, kde nic moc není...v teráriu má písek, kameny, kořeny, prostě co nejvíce svou domovinu...

Odpovědět