Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Strava želv

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Bears
Pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26. pro 2016 16:46:16

Strava želv

Příspěvek od Bears » pát 13. led 2017 22:10:44

Dobrý den, ráda bych se ujistila, že se o naší želvičku testudo hermanni starám dobře, takže mám pár dotazů:
Pořídila jsem jí z chovné stanice p.Junka( narozená 8/9.16)a vše se zdá být OK. Máme ji od Vánoc,krásně si zvykla na terárko i naší přítomnost a s jídlem ani vyměšováním nemá problémy. Jen si nejsem jistá, s množstvím stravy. Denně sní tak 2 lístky čekanky (dávám bez bílých středů), ale skoro každý den chodí před spaním pít ( noční vlhkost 70%) Jednou týdně dávám namočené granule (zakoupené také u p.Junka),které teda šíleně miluje, jen nevím, kolik jich můžu takovému prckovi dát. Začala jsem na 3 a teď už dávám 6ks, přijde mi to málo, ale bojím se, aby se nepřejídala. Četla jsem diskuze o tom, že když želva rychle roste, může se jí deformovat krunýř. Budu moc ráda, když se mi k tomu pití a počtu granulí někdo vyjádříte. Děkuji Martina

Bears
Pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26. pro 2016 16:46:16

Re: Strava želv

Příspěvek od Bears » pát 13. led 2017 22:18:47

K mému předešlému dotazu mám ještě jeden, ato: semena? V přírodě přeci také najdou různé bobule se semeny, takže co třeba slunečnice, sezam nebo lněné semínko? Díky Martina

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Strava želv

Příspěvek od Mirek » sob 14. led 2017 3:10:00

Je pravda, že nadměrný růst způsobí deformace krunýře, nicméně není to jediný faktor. V přírodě želvy nemusí jíst každý den, nemají každý den vhodné tepelné podmínky, zimují... Samozřejmě to vše je spjato s přírodní selekcí, což je ale trochu jiné téma. Krmení v terarijních podmínkách bych příliš neomezoval, zvláště pokud je želva aktivní. Granule podávat pouze jako doplněk. Já osobně je želvám (ani mláďatům) nedávám vůbec, takže pokud ano, tak střídmě.

Semena bych nepodíval vůbec. Želvy se s nimi v přírodě právě moc nesetkají a jíst je zřejmě nebudou. Mimoto obsahují velké množství tuků, což není pro želvu vhodné.

Bears
Pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26. pro 2016 16:46:16

Re: Strava želv

Příspěvek od Bears » sob 14. led 2017 11:42:32

Děkuji za odpověď...

Odpovědět