Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pěstování potravy přes zimu

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od Michal K » úte 04. říj 2016 11:07:21

Chtěl bych se zeptat zkušenějších chovatelů co si tak můžete zasadit a zpestřit tak stravu přes zimní období. Napadá mě - ibišek, rukola. Dá se pěstovat v truhlíku např. pampeliška? Jitrocel? Svlačec? bodlák? Předem děkuji za vaše postřehy, zkušenosti či rady.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od Mirek » úte 04. říj 2016 15:41:20

Vyzkoušejte a uvidíte.. Mně se to nepovadlo, ale připisuji to tomu, že jsem mizerný zahrádkář. Teoreticky by to růst mohlo, jelikož jsou to plevely. :)

stinx
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. srp 2016 9:22:37

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od stinx » úte 04. říj 2016 19:36:44

Pampelišku koncem léta vyryju na zahradě, dám do květináče a vydrží mě skoro po celou zimu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od euzelva » úte 04. říj 2016 20:02:46

To jsem kdysi zkoušel a nerostla a nerostla. Pouze jakoby trpěla :oops: Takže můj pokus se zimním pěstováním jsem já vzdal, asi pozná, že není její čas :D
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od ipr » úte 04. říj 2016 20:44:06

Zkoušel jsem to. Za sebe říkám: nemá to smysl. I tu rukolu, doma vypěstujete jak nitky k jednomu zakousnutí. Zasaďte ji - do truhlíku- nechte venku zesílit a v mrazech schovat do chodby. K tomu aby Vám rukola pořádně narostla už měla být 4 týdny zasetá. Ale i nyní to ještě trochu půjde (tedy tady v polabí). Ještě to má smysl s čínským zelím, ale to už mělo být zasazené v srpnu, aby udělalo smyslplnou velikost a objem.

Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od Michal K » stř 05. říj 2016 7:42:05

Tak včera po sběru jitrocelu jsem udělal pokus a na zahradě jsem vypíchnul nějaké bodláky a jitrocel a pampelišku a zasadil do truhlíku. Přítelkyně mě s tím skoro nechtěla pustit domů :D
Uvidíme jak se jim bude dařit, ale na základě komentů se obávám, že asi moc ne. Třeba rostlina taky potřebuje útlum a nemůže růst nonstop. A nebo bude chybět UV a noční poklesy teplot..

stinx
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. srp 2016 9:22:37

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od stinx » pát 25. lis 2016 11:51:41

Tak takhle pampeliška obráží.
Přílohy
IMG_4030.JPG

Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Re: Pěstování potravy přes zimu

Příspěvek od Michal K » stř 30. lis 2016 8:31:18

Jsem na tom obdobně jako stinx, ale zasadil jsem celý truhlík pampelišek a jitrocele. Musím ale konstatovat, že v domácích podmínkách se jim moc nedaří...slabé listy s malým množstvím listoviny, pomalý růst...kam se hrabou ty mlíčáky co si člověk může natrhat přes léto venku. Vykopal jsem ale pěkný drn trávy a umístil ho do terária a želvy ho pomalu "sekají" takže alespoň nějaké zpestření. Až budu dělat želví stůl, tak chci zkusit umístit truhlík do terária, myslím že UVA + UVB osvětlení napomůžou lepšímu růstu.

Odpovědět