Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

náhlé úmrtí želvy čtyřprsté

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
monika
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18. črc 2014 19:08:55

náhlé úmrtí želvy čtyřprsté

Příspěvek od monika » pát 18. črc 2014 19:11:32

Dobrý den,již půl roku mám želvu čtyřprstou, krmila jsem jí teď hlavně listama pampelišky a čínským zelím. Vše bylo v pořádku a dnes jsem ji našla mrtvou ( má otevřené očička, svěšenou hlavu a vůbec se nehýbá, takže předpokládám, že do letního spánku neupadla). Zajímalo by mě zda nemáte s takovým úmrtím nějaké zkušenosti. Nikde jsem se nedočetla jak velké dávky jídla jí dávat, mohla jsem ji třeba překrmit? Na váze nijak nepřibírala. Chtěla bych želvičku novou,ale mám strach,abych neudělala stejnou chybu a želvička mi opět zničeho nic neumřela. Položila jsem jí na zem a když jsem jí zvedla,tak pod ní zůstala červená loužička,smrdící jak moč.Nevím zda ji nemohlo něco prasknout v břiše. Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: náhlé úmrtí želvy čtyřprsté

Příspěvek od euzelva » pát 18. črc 2014 22:20:24

Želva se nejspíše uhřála a následkem toho ji něco prasklo v těle. Každopádně ji máte na 99% nejspíše z faremního chovu a tam je vždy zvýšené nebezpečí problémů. Bohužel i toto je stinná stránka chovu živého tvora.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

monika
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18. črc 2014 19:08:55

Re: náhlé úmrtí želvy čtyřprsté

Příspěvek od monika » sob 19. črc 2014 10:08:24

želvičku mám v pokoji, kde je ted pres horka 25 stupnu, kdyz je hezky tak jsem ji davala na zahradu proběhnout,ale jinak mela v akvarku bazenek s vodou, kam se chodila koupat.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: náhlé úmrtí želvy čtyřprsté

Příspěvek od euzelva » sob 19. črc 2014 10:29:29

To už máte teď jedno, ale ve hře je samozřejmě např. bakteriální infekce a další faktory. Každopádně importované želvy mají velké problémy s adaptací na zcela jiné prostředí a zhruba 70% z nich to prostě nezvládne. Tak to prostě je :cry:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět