Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nemocne oci

Snažíme se všichni pomoci
MichaelaEkrt
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02. říj 2015 18:47:49

Nemocne oci

Příspěvek od MichaelaEkrt » sob 03. říj 2015 12:59:25

Dobry den, chtela bych vas pozadat o radu. Mam rocni zelvicku t.hermanni a zatim nebyla nemocna ani nemela zadne jine zdravotni komplikace. Poslednich par dni ma ale na obou ocich v rozich sedou blanku a casto ma zavrene oci. Dokonce jsem ji pristihla jak se pohybuje se zavrenima ocima. Obcas i tezko mrka jakoby mela neco v oku. Jinak je normalne aktivni, pohybliva, zere jako obvykle. Nechci panikarit, ale preci jen mam o zelvicku strach a nerada bych neco zanedbala. Mam s ni vyrazit k veterinari? Nebo rovnou pouzit nejakou masticku? Prikladam obrazek, kde je videt zasedly roh oka. Budu rada za jakykoliv komentar/radu.
Přílohy
image.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » sob 03. říj 2015 13:57:46

Popiště chovné podmínky. Je možné, že jí něco dráždí, takže bych napčed použil nějakou uklidňující mastičku (Ophthalmo-Azulen, v případě zánětu Ophthalmo-Septonex nebo pokud nezabere, tak tvrdší kalibr - Ophthalmo-Framykoin). Každopádně je to signál k tomu, že je něco (pravděpodobně tedy v chovných podmínkách, když nemá žádné jiné problémy) špatně.

MichaelaEkrt
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02. říj 2015 18:47:49

Re: Nemocne oci

Příspěvek od MichaelaEkrt » sob 03. říj 2015 14:41:50

Mame terarium 60x35x40 (sxvxh) ve 2/3 teraria mam lignocel nad ketrym je vyhrevna lampa a v 1/3 teraria jsou kaminky. V terariu je i dreveny pristresek, ve kterem zelvicka obcas prespava. Vetsinu casu travi v terariu jen parkrat ted pres leto jsme ji nechali behat po zahrade a obcas ji pustim po byte. Co se tyce krmeni, tak zelvicka dostava cinske nebo pekingske zeli. Myslite ze by ji mohly chybet nejake vitaminy?
Mela jsem zelvicku ted mesic u rodicu, ale chovne podminky mela stejne, jen kdyz ji pousteli z teraria, tak tam byli psi..je mozne ze by na ne byla alergicka?
Jeste me napadlo, jestli uz treba nedosluhuje zarovka UVB (mam ji od unora a svitim kazdy den 12 hod) myslite ze by to mohlo byt tim?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » sob 03. říj 2015 14:59:16

Je možné, že jí chybí vitamíny, zkusil bych (k mazání oka) sypat potravu některým z vitamínových přípravků pro želvy (pan Miloš je má v nabídce), ale zase nepřehánět.

Pokud by se jednalo o nějakou alergickou reakci, tak by se objevila souběžně v době, kdy byla vystavena alergenu, nikoliv až poté.

Dosluhující UVB žárovkou to taky pravděpodobně nebude. Když už by měla nějaký problém s žárovkou, tak by to pravděpodobně bylo u nové lampy, nikoliv už vysvícené..

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » stř 21. říj 2015 21:11:52

Dobrý den. Přidám se k tomuto tématu protože máme úplně stejný problém (fotku dodám v pátek). Poslední dobou (nevím přesně jak dlouho ale nějakou dobu už to trvá) nám náš hermaňák blbě otevírá oči, má přesně tu blanku v koutku oka jako tady na fotce v prvním příspěvku, má je takový malý ty oči a i někdy chodí buď s hodně přivřenýma nebo zavřenýma očima.

Myslel sem že ta blanka je normální protože sme to tu viděl už na více fotkách ale to tehdy ty oči ještě dobře otevíral ale dneska sme si všimli že je blbě otevírá. Navíc předevčírem usnul před domečkem a dneska na kamenech v suché části. Poslední dobou i méně jí ale to sem přikládal podzimu (hovínka už nenacházím v terárku tak často jako dříve), i když mu zatím ještě hodně topíme, na jaře půjde ven tak to chci snižovat postupně pomalu ale chci mu to už snížit.

K podmínkám má terárko 80x40,svítíme 9-19 denním a UV a 2-3-2 hodiny vždy s hodinovou pauzou,pod lampou aktuálně nějakých 35°C,vlhkost držíme na 70%,k dispozici neustále miska s vodou a každý večer rosíme a vlhčíme substrát.

Jinak přes den chodí po terárku okolo stěn jako obvykle,chodívá se nahřát a i do vody chodí (nevím jestli účelně nebo jen prochází), jen méně žere. Ale máme problémy s hmyzem,takový mušky bez křídel mezi kameny a i občas v substrátu. Ty si taháme asi ze zahrádky s jídlem. Už sem prolíval substrát i kameny bublinkovou vodou a trochu to pomohlo ale nějak extra ne.. Můžou být ty oči tím?

jaj sem se rozepsal.Díky za každou i malou radu i když vím že na dálku je to složitý. Máme strach aby to nebylo něco vážnějšího.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » stř 21. říj 2015 22:44:20

Problém s víčky a jejich zajížděním se už řeší pár let. Jás tím nemám u želv žádný problém a když náhodou jde opravdu o raritu. Zatím se bohužel u chovatelů co mají tyto problémy nepodařilo najít společný jmenovatel a ani spolupráce s veterináři nevedla k uspokojivému řešení tohoto problému. Prakticky to může být cokoliv a nic se nedá vyloučit. na životě to želvy neohrožuje a ne u každé želvy je to problém. Některé mají a to i dospělé asi 1/3 oka zakrytou víčkem po celý život. To bych řekl, že bude zcela běžné, ani želvy nejsou jedna jako druhá.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » čtv 22. říj 2015 9:53:38

diky...koukal sem dneska ráno na fotky když sme ho.měli nově a měl sice taky v koutku oka blanku ale oči měl krásně dokořán otevřené,teď. je má ale takové přivřené,malinké a často i úplně zavřené tak máme strach...navíc většinou jak se začne svítit v 9 tak vykoukne z domečku a pak vyleze,teď v 9.40 stále nehybně leží jak mrtvolka (naštěstí ale není) tam kde spal,tedy na kamenech v suché části.já musel do práce ale své drahé polovičce sem řekl ať ho přes den pozoruje jak se bude chovat,oči,jídlo,pohyb a tak. dneska mu chci snížit teplotu pod lampou a i zkrátit svícení celkově z 10 na 9 hodin aspoň nebo víc?a pod lampou sem si říkal.mu nechám tak 32 °C nebo ještě míň?co byste poradil?a ty oči,máme mazat nebo zatím ještě počkat?jinak ho nekoupeme,to sem zapoměl napsat,protože po 20 vteřinách se snaží vylézt ven hned.máme zkusit heřmánek? díky za rady :-)

MichaelaEkrt
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02. říj 2015 18:47:49

Re: Nemocne oci

Příspěvek od MichaelaEkrt » čtv 22. říj 2015 10:24:52

Dobrý den, nakonec jsem s želvičkou (Raketa) vyrazila k veterináři a dostali jsme kapky do očí, které mám aplikovat 3x denně. Bohužel jsem přes den v práci, takže kapu max 2x denně (a je to vždy boj, Raketa mě už nejspíš nesnáší).
Kapky používám už 14 dní a sice se to zlepšilo - Raketka normálně otevírá oči, už nechodí poslepu, nemrká těžce - ale blanka v rozích očí stále zůstává.
Na kontrole u veterináře mi řekli ať kapeme ještě dalších 14 dní (protože nekapu tak často jak bych měla) a pak má opět dorazit na kontrolu.
Také jsem vyměnila UVB žárovku a koupila granulky s vitamínem A, tak snad se to už brzy zlepší.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pát 23. říj 2015 8:06:09

Pokud to pomůže budu rád když napíšete včetně používaných kapek a dávkování. Byl by to první krok v řešení tohoto problémů který se bohužel dlouhodobě nedaří rozlousknout. Děkuji
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » pát 23. říj 2015 11:58:03

Tak jsem dneska našeho želváka měřil a od posledního měření před měsícem sice nepovyrostl,ale co mě dělá starosti je to,že je asi o 4 gramy lehčí,doteď každý měsíc tak o 3 gramy stežkl. Ale nějak měkčí není, je ale pravda že i míň žere.

Tady je i ta fotka oka,když to porovnám s okem když sme ho měli čerstvě tak je takový matnější.
Přílohy
DSCF0841.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pát 23. říj 2015 22:36:14

takto to oko nevypadá nijak dramaticky, trochu víčko nezajeté úplně, ale to některé želvy mají po celý život. Tak bych počkal a uvidíte. Útlum na podzim je zcela běžný :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » sob 24. říj 2015 12:44:25

Tak včera večer slupl jahodu jak malinu ale to bylo asi téměř jediný co za včerejšek snědl a prý to snědl poslepu takže to že méně jí je možná i těma očima. Mám je zkusit něčím promazat? Mám doma Ofthalmo Azulen a taky sem našel co sem kdysi sám dostal nějakou mastičku Vitamin A-pos.

Nebo se zastavit za zvěrolékařem pro nějaký kapky? Jestli vám pomohly kapky tak mám známou zvěrolékařku tak by mi ty kapky mohla třeba předepsat.

Díky.

Jinak dneska otevřel trošku jedno oko ale zatím nic nejedl :-(

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » sob 24. říj 2015 13:10:38

Michal Konečný píše:Tak včera večer slupl jahodu jak malinu ale to bylo asi téměř jediný co za včerejšek snědl a prý to snědl poslepu takže to že méně jí je možná i těma očima. Mám je zkusit něčím promazat? Mám doma Ofthalmo Azulen a taky sem našel co sem kdysi sám dostal nějakou mastičku Vitamin A-pos.

Nebo se zastavit za zvěrolékařem pro nějaký kapky? Jestli vám pomohly kapky tak mám známou zvěrolékařku tak by mi ty kapky mohla třeba předepsat.

Díky.

Jinak dneska otevřel trošku jedno oko ale zatím nic nejedl :-(
http://euzelva.cz/zelvi-lekarnicka
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

MichaelaEkrt
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02. říj 2015 18:47:49

Re: Nemocne oci

Příspěvek od MichaelaEkrt » ned 25. říj 2015 15:48:27

Dobry de, mame kapky TOBREX (bilo-modra krabicka), ocni kapky, roztok tobramycinum. Dostala jsem je primo u veterinarky, takze nevim jestli jsou na predpis. Mam k tomu jeste lahvicku "ocni vody" na vyplachovani. Nejdriv do kazdeho oka par kapek te ocni vody an vyplachnuti, pak pockat cca 5min a kapnout do kazdeho oka jedu az dve kapky Tobrexu. Pry je to oboji jen slane, takze nevadi, kdyz se to zelvicce dostane do pusy.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » ned 25. říj 2015 16:29:52

Tobrex je ATB oční, takže uvidíte zda zabere :roll:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

lenickasvedova
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 22. říj 2015 19:59:47

Re: Nemocne oci

Příspěvek od lenickasvedova » pon 26. říj 2015 12:40:26

Dobrý den, také se bohužel přidám. Náš roční želvik má také blanky v očích. Jen si nemyslím, že by to byl nějaký velký problém. Myslela jsem, že je to normální. Naše želva to měla odjakživa, také na obou očích a nikdy, během dvaceti let, co jsme jí měli, jí to problém nedělalo.

Jediné čeho jsme si všimli je, že se to objevilo až, když jsme začali více vlhčit, tj. na cca 75-80% na noc. Nemůže to být tím? Jinak je až extrémně aktivní ;) jen ráno mu chvíli trvá než se probere, nahřeje... Zato večer ho nemůžeme uspat, často běhá i dvě hodiny po zhasnutí.
Máme teda s očima něco dělat? Případně méně vlhčit? Ostatní podmínky dodržujeme přesně podle p. Junka.

Mockrát díky.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pon 26. říj 2015 18:41:30

Nedělejte nic, některé želvy to mají od vylíhnutí a není to problém, ale vrozené tedy normální. Veškeré problémy se řeší až když s tím má želva nějaké problémy, očividně nevidí, výtoky, neotvírá oči....
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » pát 13. lis 2015 15:35:59

pred dvema tydny jsem s nasim zelvakem byli u toho veterinare na veterinarni univerzite a sestricka nam tam rekla ze ta blanka je treti vicko a ze je to jakoby nasledek dehydratace a ze pry se casto setkava s nemocnyma zelvama chovanyma v lignocelu.doporucila nam at ji chovame ted v senu a kazdy den koupeme (coz me prijde docela protichudny,vzhledem k tonu ze by mel v senu suchy chov a oci sou z dehydratace) a mazeme...ale u nas nic noc zmena,chut k jidlu uz ma,hezky pribral (zjistili sme ze zere hlavne aromaticke veci a tak i pres relativni asi nevhodnost ho krmime granulkama a pekne mu jedou),ale problem.je ze asi vidi jen nejake stiny treba nebo tak,ze tlamickou lapa jakoby do prazdna po potrave,jakoby ji citil ale nevidel.

priati tyden ho tam.chceme vzit znovu,ty oci sice otevira,ale ma je takovy matny,mdly,s takovym hrubym povrchem,urcite ne krasne hladke leskle cerne koralky.

jinak sme pani veterinarku poslechli jne z casti,prislo mi divny tam mit jen seno,tak tam zustaly kameny v chladne casti,a potom tak 2/3 zbylyho prostoru lignocel a 1/3 seno. Ale kazdy vecer jde spat do sena,v domecku nespal ani jednou,vetsinou se zaparkuje blizko UV lampy (hranice mezi lignocelem a senem je mezi UV a vyhrevnou lampou.
Přílohy
DSCF0842.jpg
podrobnejsi fotka oka

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pát 13. lis 2015 22:18:53

Třetí víčko souhlasí to víme také, dehydratace je nesmysl a také lignocel to samé. Proč se s tím tedy během patnácti let nesetkávám když je na tomto substrátu chovám? To by měla vysvětlit ;) Jak jsem psal nepodařilo se zatím najít společného jmenovatele. Tedy ani toto není spouštěcím mechanismem. Toto se řeší již delší dobu, několik let. A výsledek nic. Nevím o léku, způsobu léčby ani co to způsobuje. Bohužel
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

lenickasvedova
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 22. říj 2015 19:59:47

Re: Nemocne oci

Příspěvek od lenickasvedova » ned 15. lis 2015 17:06:43

Dobrý den,

doufám, že to někomu pomůže. Skoro měsíc jsem u našeho ročního želvika řešila zatažená víčka. K tomu se před týdnem přidal nejspíš zánět. Ráno měl zahnisaná očka. Zašla jsem ke své obvodní lékařce pro recept na Opthalmo-Framykoin. V lékarně měli jiný - Opthalmo-Framykoin comp. Jelikož lékarník je náš známý, riskla jsem to a želvikovi každý večer očka mazala. Již po dvou dnech hnisání ustoupilo a dnes po týdnu i se zánětem zmizely i šedé blanky.
Očka má krásně lesklá a bez problémů.
Nevím, zda to je právě touto mastičkou, zda je něčím významným jiná oproti klasickému Op.-Fr. Každopádně u nás zabrala a očka má zase jako korálky bez blanek. Doufám, že už napořád.

Hezký den

blacklanner
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21. lis 2015 15:23:47

Re: Nemocne oci

Příspěvek od blacklanner » sob 21. lis 2015 16:31:39

Dobrý den,

taktéž se přidám. Naší cca 18 měsíční hermanka má již asi týden obě očička prakticky zatažené. S očima zatím žádný problém nebyl, teď ale kouká jenom skrz špendlíkové štěrbinky. Chování je jinak nezměněné, spí, sluní se a žere úplně stejně. Jídlu ona všeobecně moc nedá, její stejně starý brácha za tu dobu, co obě máme přibral 20g (na 48g), kdežto ona asi praktikuje štíhlou linii a váhu si drží na stejné úrovni 23 - 25g. Teplotní podmínky, vlhkost, stravu - vše dodržujeme, jak byly želvy navyklé a podle pokynů pana Junka. Z toho, co jsem zde vyčetl, bude asi nejlepší zajít za zvěrolékařem, nechat si předepsat Ophthalmo-septonex/framykoin a sledovat, jak to želvě pomůže. Určitě pak napíšu, jestli/jak to pomohlo.
Přílohy
20151121_144821.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » sob 21. lis 2015 16:36:24

Na fotografii to tak fatálně nevypadá, ale poprvé byl zaznamenám úspěch v léčbě tohoto problému a návod můžete najít v želví lékárničce v bodu oči: http://euzelva.cz/zelvi-lekarnicka
Uvedená želva už vůbec oči neotvírala a dnes je naprosto o.k. Zda to byla náhoda nebo odstranění problémů s víčky u většiny želv lze zatím pouze spekulovat.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

blacklanner
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21. lis 2015 15:23:47

Re: Nemocne oci

Příspěvek od blacklanner » pát 04. pro 2015 20:57:15

Tak bohužel želva nemoci podlehla. Pan doktor nedával moc velké šance už od začátku - nelíbila se mu hlavně malá váha - želva za cca 6 měsíců přibrala 2g, kdežto její sourozenec přes 25g. Dostala vitamínové injekce a kapky Tobrex. Želva sice týden bojovala, ale oči se nezlepšovaly, pak přestala žrát a asi poslední tři dny rezignovala i na pohyb.

Asi to byl slabý jedinec už od narození a příroda si to opravdu vyselektuje.

Ale byl to můj malý zvědavý průzkumník, který měl na všechno čas a bude se mi stýskat. :cry:

Ostatním přeji, aby se jim želva uzdravila.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » sob 05. pro 2015 22:15:39

Škoda každé želvy, ale bohužel chov živého přináší i tyto neradostné chvíle :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Quittová
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 15:00:07

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Quittová » čtv 17. pro 2015 15:09:48

Dobrý den. Máme doma cca 1,5letou želvušky z chovu pana Junka a všimla jsem si cca před týdnem ze ma zcela zavřena očka. Poprvé nepřespala v domečku v terárium star 3. Ji o něco méně sem tam ji dam i vitaminy vodu ma denně čerstvou a k jídlu čínské zelí. Zkoušela jsem ji dat ke světlu kvůli reakci oči ale nic. Ani je neotevřeme a není vidět vůbec nic. Želva je sedmileté dcery ale starám se ja jako maminka. Teplota i svícení je dle doporučení. Psala jsem veterinářce ale zatím nemám odezvu. Daji se koupit ty masti jen tak v lékárně ? Prosim o radu mám strach. Petra z Brna

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » čtv 17. pro 2015 16:39:47

Může jí něco v teráriu dráždit nebo to může být reakce na chovné podmínky... Zkuste je popsat, třeba sna něco narazíme... Jinak vyzkoušejte různé masti, popř. kapky.. Z mastí jsou volně prodejné Ophthalmo-Septonex, Ophthalmo-Azulen (ten je ale spíše na zklidnění, tedy spíš vhodný při podráždění), jinak na předpis a účinnější (stačí si zajít k obvoďákovi, většinou nemají problém s napsáním receptu) jsou Ophthalmo-Framykoin nebo kapky Tobrex.

Quittová
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 15:00:07

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Quittová » čtv 17. pro 2015 19:57:18

Díky za radu. Raději jsem navštívila veterinářku, která ji dnes píchla vitamin D a řekla ze je to pravděpodobně avitaminoza. Uvidím co bude dále . Žádné kapky ani mast na oči mi nepredepsala. Chov je nastaven tak jak doporučuje chovatel. Nejsem zádný odborník jen laik tak doufám ze bude vše ok. Svítíme i lampa jede jak se doporučuje. Zazimovavat nechci. Je malinka. Váží 29g. Budu sledovat co bude dal a kdyžtak píši.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » čtv 17. pro 2015 20:48:07

Zimování samozřejmě v takovém stavu nepřipadá v úvahu. Přestože Vám mast nenapsala, zkusil bych alespoň ta Ophth.-Septonex - má antiseptické účinky a orchanizmus želvy to nezatěžuje, vzhledem k lokálnímu podání, takže tím nic nejde zkazit.

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » pát 18. pro 2015 10:37:25

Přidám se s novými informacemi od veterinářky ohledně oček našeho želváka.

Jak jsem psal výše, třetí víčko může být prý náznakem dehydratace. Vzhledem k tomu, že jsem asi 3 týdny mazali Opt.framykoin a pak asi 2-3 týdny silnější Opt.framykoin comp. a oči bezezměny, tak dle veterinářky může být problém s ledvinami, a tedy od toho se odvíjející vstřebávání vody.

Toť informace od veterinářky.

Quittová
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 15:00:07

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Quittová » pát 18. pro 2015 17:24:32

Dnes po aplikaci injekce calcia spíše hůř. Sice leze ale podle me nejedla a oči stále zcela zavřené. Stále se pohybuje do rozku teraria kam se podhrabává. Zkusím ten opht.septonex. Držte pěsti jsem z toho špatná. Jsem cely den v práci tudíž nevím jak se chová dopo.

Odpovědět